Haber

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Murat Kurum, Bakırköy Minibüs Esnafları Derneği’ni ziyaret etti

Burak KESKİNCİ/ AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bakırköy Minibüs Esnafları Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Kurum, “Gelecek size danışmak olacak. Şoför esnafımın derdi, sorunu nedir? Bu istişareleri onlar yapacak. Tabii bugün yarı zamanlı çalışan bir İBB yönetimi var. Maalesef onlar da var” dedi. zamanlarını ve enerjilerini tam zamanlı olarak İstanbul’a ve İstanbul halkına harcamayın.” söz konusu.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, AK Parti Bakırköy Belediye Başkanı Adayı Ali Talip Özdemir ile birlikte Bakırköy’ü ziyaret etti. Ziyaretine Bakırköy Minibüs Esnafları Dayanışma ve Dayanışma Derneği’nde başlayan Kurum, minibüs esnafının sorun ve önerilerini dinledi. Sürücüler ‘ayakta yolcu taşıma’ ve ‘ceza puanları’ konusunda yaşadıkları sıkıntıları Kuruma bildirdi. Murat Kurum dernekte bir konuşma yaptı.

“VASİYETİN YERLEŞTİRİLMEDİĞİNİ GÖRÜYORUZ”

Kurum, “İstanbul’u anlamak isteyen bu şehrin insanının ne demek istediğini ilk önce sizden dinleyecek. Şoför esnaflarımızdan dinleyecek. Şoför gelip sizinle istişarede bulunacak. Şoför esnafımın neleri var, ne gibi sorunları var” dedi. Var mı? Bu istişareleri onlar yapacak. Tabii bugün bir İBB yönetimi yarı zamanlı çalışıyor.” Ne yazık ki zamanlarını ve enerjilerini tam zamanlı olarak İstanbul’a ve İstanbul halkına harcamıyorlar. Şehrin sorunlarının bu kadar farkında olduklarını düşünmüyorum. Liderim az önce söyledi. Yani minibüs şoförünün bir sorunu varsa gelip dinleyeceksiniz. Bütün kalbinle dinleyeceksin. Analiz isteği ortaya çıkacak. “Siz koyacaksınız, biz de bu vasiyetlerin yerine getirilmediğini açıkça görüyoruz” dedi.

“MİNİBÜSLERİN TAKSİYE DÖNÜŞTÜRÜLMESİ TEKLİFİNİ MECLİSİMİZDEN KABUL ETTİK”

Kurum, “Minibüslerin taksiye dönüştürülmesi konusunda AK Parti olarak her zaman yanınızda olduk. Siz istediniz, yaptık, AK Parti olarak da minibüslerin taksiye dönüştürülmesi teklifini meclisimize sunduk. Metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarının taksilere dönüşmesi nedeniyle atıl hale gelen yolcular.”

“MİNİBÜS SÜRÜŞÜMÜZÜ İSTİŞARE EDECEĞİZ”

Kurum, “Size söz veriyorum Murat Kurum. Attığımız her adımda esnafımızla, minibüsçülerimizle, İstanbullu kardeşlerimizle istişarede bulunacağız, birlikte karar vereceğiz ve bu kararı birlikte uygulayacağız.”

Dernek ziyaretinin ardından Bakırköy Meydanı’na yürüyen kurum, esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu