Haber

Akşener: İktidarın esas önceliği, terör eylemine yapılmadan engel olabilmektir

Akşener: İktidarın temel önceliği, terör hareketine yapılmadan mani olabilmektir

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, “Terörle mücadelede hiçbir şey gözden kaçamaz, hiçbir şey atlanamaz, hiçbir aşamada hata yapılamaz. Çünkü terörle mücadelede yapılan ilk hata, son hatadır. Bu yüzden de terörle mücadelenin bazı altın kuralları vardır. Evet, devlet failleri ivedilikle yakalamakla görevlidir ama iktidarın esas önceliği, terör eylemine daha yapılmadan engel olabilmektir” dedi.

İYİ Parti önderi Akşener, TBMM’de partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener, İstanbul’da 6 kişinin hayatını kaybettiği bombalı terör saldırısını hatırlatarak, “Türkiye Cumhuriyeti, tarihi boyunca memleketler arası terörle gayret konusunda takdir toplayan ve cumhuriyetin kuruluşundan bugüne kadar hangi iktidar tarafından yönetilirse yönetilsin, teröre karşı duruşu her daim son derece net olan güçlü bir devlettir. Büyük dava adamı merhum Dündar Taşer, vatanımızın stratejik pozisyonunu tariflerken, ‘Biz çadırımızı sırtlanların yolu üzerine kurmuşuz’ der. Bu harika tespit, bugüne kadar yaşadığımız taarruzların da bugün karşı karşıya olduğumuz taarruzların da hatta gelecekte yaşayabileceklerimizin nedenini de çok hoş anlatır. Evet, biz çadırımızı sırtlanların yolu üzerine kurmuşuz. Lakin tıpkı vakitte tüm hücumlara ve tuzaklara karşı tedbir alabilecek güçteyiz” dedi.

‘TERÖRE ASLA TESLİM OLMAYACAĞIZ’Türk milletinin zor günleri olduğunu ancak kadim devlet geleneği ve fedakar milletin, her türlü belayı savuşturmayı başardığını söyleyen Akşener, “Dolayısıyla dün olduğu üzere bugün de aziz vatanımızın üzerindeki planlarını, terör üzerinden uygulamaya çalışanlar şunu düzgün bilsin ki biz devlet ve millet olarak bölücü terörle 40 yıldır sarsılmaz bir iradeyle çaba ediyoruz. Değil 40, 140 yıl olsa da teröre asla teslim olmayacağız. Milletimizin teröre karşı aldığı hal; her daim dik durmak, güvenlik güçlerimizin misyonlarını yapacaklarına inanmak ve devletinin yanında olmaktır. Bu milletçe en şanslı olduğumuz, en gurur duyduğumuz özelliklerimizden biridir. Lakin devletimizin yanında dururken, ‘Devlet benim’ diye ortalıkta gezenlerin işlerini yapıp yapmadıklarını, en çok da bu türlü acılı vakitlerimizde gözden geçirmek zorundayız. Millete yaptıkları hizmetin lütuf olmadığını, bir vatan borcu, bir namus borcu olduğunu söylemek zorundayız. Evet, devletimizin yanındayız lakin içindeyiz, ötesindeyiz, berisindeyiz, her yanındayız. Zira biz milletiz. Zira devlet biziz. Devlet; koltuk sahiplerinin, makam sahiplerinin babalarının malı değildir. Devletimiz milletçe bu dünyada sığındığımız büyük birlikteliğimizdir” diye konuştu.’TERÖRLE MÜCADELEDE YAPILAN İLK HATA, SON HATADIR’Devletin en temel görevinin; vatandaşın can, mal, ırz ve namus güvenliğini sağlamak olduğunu kaydeden Akşener, bunu sağlamaya söz vermiş kişilerin de hükümet olduğunu belirterek, “Nitekim terörle gayret, siyasi iradenin yani iktidarın milletimize verdiği kelamın hakkını vermesi, üzerine düşen büyük misyonun farkındalığıyla hareket etmesi gereken son derece hayati bir alandır. İktidarın büyük bir ciddiyetle devleti yönetim etmesi, tehditleri titizlikle ortadan kaldırması gerekir. Terörle gayrette hiçbir şey gözden kaçamaz, hiçbir şey atlanamaz, hiçbir etapta yanılgı yapılamaz. Zira terörle gayrette yapılan birinci yanılgı, son kusurdur. Bu yüzden de terörle çabanın birtakım altın kuralları vardır. Evet, devlet failleri acilen yakalamakla vazifelidir lakin iktidarın temel önceliği, terör aksiyonuna daha yapılmadan mahzur olabilmektir. Şayet bir terörist ülkemizde bomba yapmaya karar vermişse iktidarın misyonu, devlet kurumlarımızı daha o bombanın fünyesini takamadan, onu etkisiz hale getirmek için harekete geçirmektir. Terörle gayrette hudut güvenliği de çok değerlidir. Devlet, hudutlarımızı namus bilerek sahip çıkmakla vazifelidir, bir teröristin mülteci kılığına girerek 4 koca ay kaçak bir biçimde ülkemizde yaşamasına göz yummaz. İktidar ise denetimsiz bir göç siyaseti uygulayarak hudutlarımızın kevgire çevrilmesine sessiz kalmaz” dedi. ‘ASLANLAR GİBİ İKTİDARA GELECEĞİZ’Konuşmasında hükümeti de eleştiren Meral Akşener, şunları söyledi:

?”Yalanı yol, talanı da düstur edinenlerin Türkiye’yi daha fazla aşağı çekmesine müsaade edilemez. Zihniyetleri ihya olsun diye kurdukları bu düzenden milletimize hiçbir hayır gelemez. Çünkü bir dolu vatansızı, kendi öz vatandaşına üstün tutan bu düzen bir hıyanet düzenidir. ‘Faiz haramdır’ diye tefecilerin davulunu çalan bu düzen, bir haram düzenidir. Terör örgütleri arasında tercih yapabilecek kadar şirazesinden çıkan bu düzen, bir yıkım düzenidir. Bir müstevliyi bir başka müstevliye, bir emperyalizmi bir başka emperyalizme, bir uşaklığı da bir başka uşaklığa tercih eden bu düzen, bir ihanet düzenidir. İnsanlarımızın layıkıyla yaşama hakkını, kendi egosu, kendi şatafatı için kurban edebilen bu düzen bir mafya düzenidir. Böyle bir düzene de ancak ‘kahrolsun’ denir. ve Türk milleti, yeri geldiğinde ‘kahrolsun düzen’ diyebilen, hürriyetine aşık, büyük bir millettir. Artık milletimiz; kendisini her alanda yoksullaştıran, özgürlüklerini her alanda kısıtlayan ve ülkemizi her alanda krizlere sürükleyen bu idareden, amasız, fakatsız, lakinsiz, behemehal kurtulmak istiyor. Milletimiz çaresiz değil zira artık biz varız. Artık DÜZGÜN Parti var ve bizim bu aziz vatanda, çaresizliğe mahkum etmeyi göze alacağımız tek bir insanımız yok. Bizim bu cennet topraklarda, yokluğun içerisinde bırakacağımız tek bir insanımız yok. Bizim bu büyük milletin ortasında vazgeçebileceğimiz tek bir insanımız yok. Allah şahidimiz olsun ki yerle gök birleşse de bizler ortada kalmayacağız. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytanlardan, olmayacağız. Kendini dev aynasında gören vicdansızlardan olmayacağız. ‘Yeter, söz milletindir’ diyeceğiz ve aslanlar üzere iktidara geleceğiz. 85 milyon el ele, omuz omuza verip güçlü, güçlü ve memnun bir Türkiye’ye kesinlikle kavuşacağız. Hiç merak etmeyin, ikinci asrın şafağına çok az kaldı. Güneşli günlere çok az kaldı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu