Haber

Ankara’da sel mağdurlarının yardımına önce Vali, ardından Bakan geldi.

ABB Lideri Mansur Yavaş, Ankara’yı etkisi altına alan yağışların ardından ortadan kaybolurken, sel felaketlerinin ardından vatandaşların başına gelebilecek korkunç olaylara karşı Ankara Valiliği ve Sağlık Bakanlığı kırmızı alarma geçti. Ankara Valisi Vasip Şahin, 10 alt geçidin trafiğe kapatıldığını ve ekiplerin gerekli çalışmaları yaptığını belirtirken, Bakan Koca, “Yağmurun neden olduğu sel felaketine karşı Ankara halkının hizmetindeyiz” dedi. terimleri kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, günlerdir etkili olan sağanak yağışlarda siper ve rögarları temizlememekte ısrar edince, şiddetli yağışların ardından başkentin her yerinde sel baskınları yaşandı. Ankara Valiliği ve Sağlık Bakanlığı, beceriksizliğiyle Ankaralıların hayatını karartmaya devam eden ABB’nin yapması gerekeni yaptı.

YAVAŞÇA BAĞLANTISIZ İŞ YAPILDI

Rögar açmak yerine üzerine asfalt dökerek en ufak bir yağışta bile Ankaralıları mağdur eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, başkenti esir alan yağışlarla birlikte ortadan kayboldu. Yavaş’ın beceriksizliği ve ilgisizliği nedeniyle Ankara’nın her yeri sular altında kalırken, çok sayıda konut ve iş yeri sular altında kaldı. Metro istasyonlarına ulaşan sular nedeniyle hayat durma noktasına geldi. Yansımaların odağında kalan Yavaş’ın ortadan kaybolmasıyla önce vatandaşın yardımına Ankara Valisi Vasip Şahin, ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yetişti.

10 yıllık fotoğraflarla algı oluşturmaya çalışanlar ortadan kayboldu

20 yıllık Melih Gökçek döneminde 10 yıllık fotoğrafları paylaşarak bir kez yağışlar nedeniyle alt geçidin kapatıldığı algısı oluşturmaya çalışanlar Ankara’da haftalarca süren şiddetli yağışların ardından ortadan kaybolarak vatandaşları kaderine terk etti. Ankara halkı sel suları ve sellerle baş etmeye çalışırken Vasip Şahin ve Fahrettin Koca’nın eline geçti. Şahin, sosyal medya hesabından 10 alt geçidin trafiğe kapatıldığını duyurdu. Kapatılan alt geçitlerin ekiplerinin gerekli çalışmaları yaptığını belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, “Şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketine karşı Ankara halkının hizmetindeyiz. İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığımız; 159 acil yardım kara ambulansı, 530 112 personel görev başında, 4 UMKE aracı ve 11 UMKE personeli gerekli müdahaleler için görev başında.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu