Haber

Bakan Yanık’ın “Enkazdan çıkarılan çocuklar kayboluyor” iddiasına yanıt: Böyle bir durum yok

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AFAD’da Başkan Yardımcısı Fuat Oktay’ın ardından Kahramanmaraş’ta yaşanan depremler sonrası yürütülen çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Uyum Merkezi.

Burns, müdahale planı kapsamında psikososyal güçlendirme hizmetleri ve bire bir yardım konusunda Bakanlığın sorumluluğunda olduğunu belirtti. Yaşanan afetin hemen ardından bölgeye gönderdikleri psikososyal destek ekiplerinin bölgede çalışmaya başladığını anlatan Yanık, bakanlığın sorumluluğunda olan ve belediyenin bağışladığı yardımları bire bir gönderdiklerini söyledi. vatandaş ve kurum ve kuruluşlar deprem bölgesine.

“KİMSEYE TESLİM EDİLMEYE UYGUN DEĞİLDİR”

Yanık şöyle devam etti: “Çocuklarımızla ilgili birkaç nokta vardı onları da transfer ettik. Şu anda yatılı kurumlarımızda hizmet verdiğimiz vatandaş ve sakinlerle ilgili bir düşüncemiz yok. Bugün refakatsiz çocuklar gündemde. Bu konuda sizleri özellikle bilgilendirmek isterim.Bölgedeki kurumlarımıza götürdüğümüz çocuklardan şu anda sorumluyuz, sorumluyuz.Bunun dışında enkaz altından çıkarılıp hastanelere kaldırılan ve Tedavisi tamamlananların sağlık bakanlığımızla yürüttüğümüz çalışmalar çerçevesinde sağlık bakanlığımız dışında rastgele bir üçüncü kişiye, ‘komşuyum, akrabayım, akrabayım’ diyen rastgele kişiye teslim ediliyor. sağlık. değil.

“YANLIŞ BİLGİNİN BAŞLADIĞINI GÖRÜYORUZ”

Çocuklarımızı Bakanlığımıza teslim ettikten sonra anne-baba veya yakınlarının kimlik tespitlerini müteakip ailelerine sadakatle teslim edeceğiz. Bunu özellikle paylaşmak istiyorum. Çünkü görüyoruz ki hem kamuoyunda bir endişe, hem de maalesef bazı kümelerde bir dezenformasyonun başladığını görüyoruz. Bu noktada lütfen milletimiz, ailelerimiz ve ilgili kesimler barışsın. Enkazdan çıkarıldıktan sonra çocuklarına ulaşamayan ve birbirlerinden haber alamayan aileler Bakanlığımızın rastgele bir birimine başvurabilirler. Denetimimiz altında olursa gerekli uyumu sağlar, bir araya getirmeye çalışırız.”

karahalli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu