Haber

Burhaniye Zeytinyağı Hasat Festivali’nde Ödüllü Yöresel Yemek Yarışması Düzenlendi

Burhaniye Belediyesi’nin “19. Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Şenliği” kapsamında düzenlediği “Ödüllü Yöresel Yemek Yarışması” Hüsnü Pazarbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Zeytinyağlı yemekler, zeytinyağlı börekler ve zeytinyağlı tatlılar olmak üzere 3 farklı kategoride düzenlenen yarışmada heyet koltuklarında; Balıkesir Üniversitesi – Burhaniye Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Oğuzhan İlban, BUBFA Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emel Memiş Kocaman, BUBFA Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Solunoğlu, Balıkesir Üniversitesi – Burhaniye Meslek Yüksekokulu Müdürü, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muammer Bezirgan ve Belediye Meclis Üyesi Serap Bekiroğlu katıldı.

Kazananlar açıklanmadan önce Önder Deveciler, heyet üyelerine katkılarından ve katılımlarından dolayı teşekkür ederek teşekkür plaketlerini takdim etti. Türk mutfağının başyapıtı zeytinyağlı yemek kültürü, unutulmaya yüz tutmuş tariflerle yaşatılıyor, Ege mutfağı ve değerleri; Tanımların hatırlanmasıyla toplumsal hafızanın tazelendiği yemek yarışmasında 3 kategoride ilk üçe giren 9 kişiye altın ödüllerin yanı sıra ikram paketleri de verildi.

Kazananlara verilecek ödüller; Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Belediye Başkan Yardımcıları Oktay Erbalaban ve Tamer Midilli, Belediye Meclis Üyeleri Songül Erkeskin, Elvan Aslan ve Hasan Metin, Burhaniye CHP İlçe Başkanı Aylin Yıldırım. Ayrıca yarışmaya katılan tüm katılımcılara günün anlam ve önemine uygun olarak zeytin fidanı ve katılım belgeleri de takdim edildi. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu