Haber

Çin’in İlk Yerli Büyük Yolcu Gemisi 2023 Sonuna Kadar Teslim Edilecek

Doğu Çin, Şanghay’daki Shanghai Waigaoqiao Shipbuilding Company tersanesindeki büyük yolcu gemisi, 20 Aralık 2022. (Fotoğraf: Xinhua)

ŞANGAY, 16 Şubat (Xinhua) — Çin (Şangay) Pilot Serbest Ticaret Bölgesi yetkilileri Çarşamba günü düzenlediği basın toplantısında, Çin’in ilk yerli üretim büyük yolcu gemisinin inşaatının yüzde 91 oranında tamamlandığını ve 2023 yılı sonuna kadar teslim edilmesinin beklendiğini söyledi. .

Ülkenin en büyük gemi üreticisi olan China State Shipbuilding Corporation of China’ya göre yolcu gemisinin arka planı, iç yerleşimi ve ayar çalışmaları birebir ilerliyor. Gemi yapımcısı ayrıca, Ağustos 2022’de başlayan yerli üretim en büyük ikinci yolcu gemisinin inşası üzerinde de çalışıyor.

Ayrıca toplantıda Şangay yetkilileri, Waigaoqiao bölgesi için yeniliği teşvik etmek, bu alanda uzmanları çekmek ve sağlam bir iş ortamı yaratmak için 20 olumlu önlemden oluşan bir gemi yolculuğu endüstrisi geliştirme planı yayınladı.

Plana göre Şanghay, iyi hesaplanmış bir endüstriyel sistem, dünya lideri yüksek kaliteli üretim ve yoğun tüketim kaynakları ile bölgeyi 2035 yılına kadar birinci sınıf bir kruvaziyer endüstrisi topluluğuna dönüştürmeyi hedefliyor.

İdari ofisin Müdür Yardımcısı Zhao Feng, “Gelecekte, ilgili endüstri zincirini daha da iyileştireceğiz ve şirket merkezleri ile gemi inşa ve işletme sektörlerinin yakınlaşmasını hızlandıracağız” dedi.

Çin, 2022 yılını gemi inşa alanında dikkat çekici bir performansla tamamladı ve dünyanın en büyük 10 gemi inşa işletmesi arasında yer alan 6 şirketiyle üst üste 13. kez küresel pazarda en büyük paya sahip oldu.

acipayamajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu