Haber

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Uganda Başbakanı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bağlantısızlar Hareketi 19. Devlet ve Hükümet Liderleri Zirvesi’ne katılmak üzere geldiği Uganda’da Başbakan Robinah Nabbanja ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bağlantısızlar Hareketi 19. Devlet ve Hükümet Liderleri Zirvesi’ne katılmak üzere Uganda’ya geldi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve beraberindeki heyet, Entebbe Uluslararası Havalimanı’nda Uganda Başbakanı Robinah Nabbanja, Türkiye’nin Kampala Büyükelçisi Mehmet Fatih Ak ve diğer yetkililer tarafından karşılandı.

Entebbe Havalimanı’nda Uganda Başbakanı Nabbanja ile bir araya gelen Yılmaz, Türkiye’nin Kampala Büyükelçiliği’nde Türk toplumu temsilcileriyle bir araya geldi. Yılmaz, konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2016 yılında Uganda’ya yaptığı ziyaretin ardından iki ülke ilişkilerinde ciddi bir gelişme yaşandığını belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamlarını iletti.

“İnşallah Dışişleri Bakanlığımız karşılıklı destek ve yatırımların kolaylaştırılmasına ilişkin anlaşmaları sonuçlandıracaktır.”

Yılmaz, “İş dünyası özellikle altyapı inşaatları konusunda önemli projelere imza attı. Son dönemde önemli haberler alıyoruz. İnşallah bunlar gerçekleşir. İki ülke arasındaki ticaret tabanını güçlendireceğiz. İnşallah Dışişleri Bakanlığımız” dedi. Karşılıklı destek ve yatırımların kolaylaştırılmasına ilişkin anlaşmalar tamamlanacak.”

Üst düzey karşılıklı ziyaretlerle iki ülke arasındaki ilişkilerin daha hızlı gelişeceğini belirten Yılmaz, “Burada asıl görev elbette iş dünyamıza düşüyor. Devlet ve hükümet olarak görevimiz uygun ortamı sağlamaktır. , anlaşmalarla ve siyasi ilişkilerle uygun ortamın yaratılmasını ama asıl işi yapacak olan “İlişkileri geliştirecek olan sizlersiniz” dedi.

Uganda’da faaliyet gösteren Türk iş adamlarının soru ve taleplerini de dinleyen Yılmaz, başkent Kampala’da düzenlenecek Bağlantısızlar Hareketi Devlet ve Hükümet Liderleri 19. Zirvesi’nin açılış törenine katılarak Türkiye’yi temsil edecek. yarın ve iki gün sürecek.

Zirvede özel konuk olarak devlet ve hükümet liderlerine hitap edecek olan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Uganda Cumhurbaşkanı Yoweri Museveni ve zirveye katılan bazı başkanlarla ikili görüşmelerde bulunacak. – KAMPALA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu