Haber

Depremde kaybettiği kızının mezarına mont, oğlunun mezarına da gömleği serdi.

Bilal (16) ve Elif Kaçakçı (11) kardeşler, Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde KAHRAMANMARAŞ merkezli depremlerin etkisiyle yıkılan evlerinin enkazında yaşamını yitirdi. Aile, hayattayken çok üşüyen kızlarının 2 montunu ve oğlunun en sevdiği gömleğini mezarlarının üzerine bıraktı. Baba Ümit Kaçakçı (41), “Her gün gelip çocuklarımız yerine mezardaki kıyafetlerini beğeniyoruz” dedi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde yıkıma neden oldu. İlçeye 4 kilometre uzaklıktaki 200 evin bulunduğu Gökçedere Mahallesi’ndeki çok sayıda ev yıkılırken, fay hattının geçtiği mezarlıktaki bazı mezarlar ikiye bölündü, mezar taşları paramparça oldu. Adeta ikiye bölünen fay hattı üzerindeki köyde 70 kişi hayatını kaybetti. Yaklaşık 2 metrelik yarıkların olduğu mahallede oturan Ümit Kaçakçı, depremde kızı Elif ve oğlu Bilal’i kaybetti.

Her gün çocuklarının mezarlarını ziyaret eden Ümit Kaçakçı, deprem olduğu sırada Nurdağı merkezde olduğunu belirterek, şiddetli depremin ardından oğlu Ramazan (18) ile birlikte 4 kilometrelik yolu koşarak geldiklerini söyledi. . Kaçakçı, 2 katlı konutta enkaz altında 2 çocuğunu gördüğünü söyledi. Eşi Zeynep Kaçakçı’nın enkaz yığınından sağ olarak çıktığını belirten Ümit Kaçakçı, “Sabah iş makinesiyle enkazı kaldırdığımızda Elif ve Bilal’i çıkardık ama ikisi de öldü. İki oğlumu da gömdüm. O gün bir akrabamızın soyadı tam olarak verildi: “28 kişiyi taşıyarak toprağa verdik. Sanki o gün kıyameti yaşamışız gibi. Allah o günü kimseye yaşatmasın.”

Elif’in doktor olma hayalinden bahseden kaçakçı, “Allah oğluyla kimseyi sınamasın. Evlat acısı çok ağırdır. Ateş düştüğü yeri yakar. Her gün çocuklarımın mezarlarını ziyarete gelirim. ve kıyafetlerini düzeltin.Acı çok büyük, çocuklarımın acısıyla nasıl yaşarım bilmiyorum.Kızım çok üşüdü.Bu yüzden annesi üşümesin diye montunu mezarının üzerine serdi. . Oğlum da siyah gömleğini çok sevdi. Şimdi çocuklarımız yerine mezarlığa bırakılan kıyafetleri severek geliyoruz” dedi.

yalihuyuk-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu