Haber

Depremzedelere sünnet ziyafeti

Depremzedelere sünnet ziyafeti

BALIKESİR – Deprem nedeniyle aralıklı olarak Balıkesir’de kalan depremzede ailelerin çocukları için sünnet düğünü düzenlendi.

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenerek ilimize gelen ailelerin çocukları için Hasan Basri Kantay Yurdu’nda sünnet düğünü düzenlendi. Mevlid Programı ve Mehteran gösterisinin ardından eğlenceli anların yaşandığı sünnet şöleninde çocuklara hediyeler dağıtılırken, ailelere ikramlarda bulunuldu. Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler ve eğlenceler düzenlendi. Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bigadiç Kaymakamlığı, Karesi Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Kızılay Kadın Kolları, Hasan Baba Vakfı, OBİDEV, Elif Hanımlar Derneği, Fahri Kiraz MTAL, Er Altın Çocuk Vakfı himayelerinde Okullar ve hayırseverler doyasıya eğlendi.

Programda konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp; “Ülkemize yerleşen depremzede ailelerinin moral ve motivasyonlarını sağlamak, yaşadıkları kötü günleri unutturmak, birlik, beraberlik ve vefa duygularını güçlendirmek amacıyla gönüllü katılımlı etkinliklerimiz devam ediyor. Balıkesir’den güzel anılarla dönmelerini sağlamak için.Bizim kültürümüzde sevinçlerimiz devam ediyor.Paylaşma ve çoğaltma çok var. Bu keyifli törende çocuklarımızla büyüklerimiz arasında güzel köprüler kuruluyor. Bu dayanışmaya destek veren herkese teşekkür ediyor, çocuklarımıza ve ailelerine daha mutlu, daha inançlı bir gelecek diliyorum.” İl Müdürü Özalp, toplumsal dayanışmanın değerine dikkat çekerek, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Depremzede aileleri, kendilerine gösterilen yakın ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu