Haber

Ehliyet almanın maliyeti yılbaşından sonra 20 bin lirayı aşacak

Akaryakıt fiyatları, eğitmen masrafları ve araç bakım masrafları sürücü kurslarını zorluyor. Ehliyet alma maliyetinin Ocak ayından sonra iki katına çıkması bekleniyor.

ÜCRET 20 BİN LİRAYI AŞACAK

NTV’de yer alan habere göre, ehliyet almak isteyen sürücü adayları sürücü kurslarına ortalama 7 bin 500 lira ödüyor. Bu fiyat ehliyet ücreti dahil 10 bin liraya ulaşırken, 2024 yılında bu fiyatın 20 bin lirayı aşması bekleniyor.

Sürücü kursu sahibi Ali Toz, ehliyet almanın daha da zorlaşacağını belirtti. Toz, “Bu yıl ehliyet kartı alırken yatırılan para 3 bin 260 lira.” söz konusu. Toz, gelecek yıl kursların 20 bin lirayı aşacağını belirtti.

KURS ÜCRETLERİ İLLERE GÖRE DEĞİŞİKLİK GÖSTERMEKTEDİR

Ehliyet kurslarının fiyatları valilik, Milli Eğitim Müdürlüğü ve sürücü kursları tarafından belirlenmektedir. Kurs fiyatları illere göre değişiklik gösterebilir.

B SINIFI ÜCRETLER 4 BİN LİRA OLACAK

Yeni yılda A sınıfı ehliyet ücreti 1308 liraya çıkacak. B sınıfı ehliyet ücretlerinde bu tutar 3 bin 945 lira olarak uygulanacak.

Kaynak: Haberler.com / Eğitim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu