Teknoloji

Ekşi Sözlük’e erişim BTK kararıyla engellendi

Türkiye’de katılımcı sözlükler arasında en çok ziyaret edilen sitelerden biri olan Ekşi Sözlük’e Bilgi Teknolojileri ve Bağlantı Kurumu’nun (BTK) aldığı kararla erişim engellendi. BTK tarafından yapılan sorgulamada, Ekşi Sözlük’ün kurum kararıyla erişime kapatıldığı görüldü.

“BİLGİ OLDUĞUNDA PAYLAŞACAĞIZ”

Twitter hesabından açıklama yapan Ekşi Kelamlık, detaylar hakkında kendilerine bilgi verilmediğini belirtti. Açıklamada, “Merhaba, erişim yasağı kararı olduğunu gördük ancak detaylar hakkında bilgimiz yok, yetkililerden bilgi almaya çalışıyoruz. Bilgi aldıkça paylaşacağız.” söylendi.

“KONUYU ARIYORUZ”

Ekşi Sözlük CEO’su Başak Purut, konuyu araştırdıklarını söyledi. Purut, “Ekşi Sözlük ile ilgili engelleme kararı olduğunu yeni öğrendik, konuyu araştırıyoruz, bilgi aldıkça paylaşacağız.” terimleri kullandı.

“HEPİMİZİ KAPATIN, SİZ DE RAHAT OLUN”

İnci Sözlük ve Uludağ Sözlük’ten Ekşi Sözlük’e ek duyuru geldi. Ekşi Sözlük’ün paylaşımından alıntı yapan Uludağ Kelamlık, “Hepimizi kapatın, siz de rahat edin” dedi. söz konusu.

“BTK’NIN BÖYLE BİR SINIR VE GÖREVİ YOKTUR”

İnci Sözlük ise “Böyle bir şeyi kabul etmiyoruz. Seçime giderken ifade özgürlüğünü kısıtlamak alışılmış bir şey değil. BTK’nın böyle bir sınırı ve görevi yok. BTK genel başkanını istifaya davet ediyoruz” dedi. .” o paylaştı.

elbistan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu