Haber

Erdoğan: Adıyaman’ı Acıyaman’a çeviren depremin izlerini siliyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman’ın Sincik ilçesinde vatandaşlara seslendi. Erdoğan, “Kültürün, medeniyetin, sanayinin, tarımın ve her şeyden önce güzel insanların şehri Adıyaman’ı Acıyaman’a dönüştüren depremin izlerini birer birer siliyoruz.”

AK Parti Adıyaman aday tanıtım toplantısı, kalıcı konut teslim töreni ve Kahta mitinginin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her seçimde AK Parti’ye en yüksek oyu veren Sincik halkına hitap etmek üzere Sincik ilçesine geldi.

Burada halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyerek, “Depremde ilçemizde bulunan 85 kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu depremde ilçemizde 225 bina yıkıldı. 188 Binaların bir an önce yıkılması gerekiyordu. Kaybettiğimiz canları geri getiremeyiz. Ama onun dışındaki tüm kayıpları geri getiremeyiz.” Tazminat imkanımız var. İnşallah en kısa sürede ilçemizdeki evleri ve köy evlerini ihtiyaç sahiplerine teslim etmeye başlayacağız. Ülkemizi, milletimizi, şehrimizi her türlü afet, kaza ve musibetlerden Allah’tan muhafaza etmesini niyaz ediyorum. Deprem gününden beri burada şehirlerimizi bırakmadık, her fırsatta geliyoruz. Asrın felaketi Yıldönümü vesilesiyle önce Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’da, ardından Adıyaman’da vatandaşlarımızla buluştuk. Bu sefer Kahta ve Sincik’i programımıza dahil ettik. Çünkü Sincik’e vefa borcumuz var. Sincik her seçimde rekor oy oranlarıyla yanımızdadır. Geçen Mayıs seçimlerinde yüzde 95 oy oranıyla yine aramızdaydınız. Hatırlarsanız 2015 yılında ilçemizde yüzde 95’e ulaşan oy oranıyla bir teşekkür olarak yine yanımızdaydınız. “Hatırlarsanız 2015 yılında ilçemize sizlere teşekkür etmek ve sizlerle sohbet etmek için gelmiştik” dedi.

“Adıyaman’ı Acıyaman’a çeviren depremin izlerini birer birer siliyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Adıyaman’da dolu dolu bir gün geçirdik. Kültür, medeniyet, sanayi, tarım ve en önemlisi güzel insanlar şehri Adıyaman’ı Acıyaman’a dönüştüren depremin izlerini birer birer siliyoruz.” “Sadece bu da değil, şehrimizin ön cephesini de temizliyoruz.” Daha keyifli, daha müreffeh, daha parlak bir geleceğin kapılarını açıyoruz. Dünyada 6 Şubat depremi gibi bir felakete maruz kalan ve bu kadar çabuk toparlanabilen çok az ülke var. Elbette bunu söylerken şu gerçeği unutmuyoruz. Yaşadığımız yıkım ağır, ülkemizin geçtiği yollar çetin, mücadelemiz büyük. Bu yolda gücümüz; Sizinle aramızda gördüğünüz birlik, beraberlik, kardeşliktir. İstiklal Şairimiz Akif ne diyor? Bir düşman bölünmüş bir millete, onun içine girmeden giremez. Kalpler birbirine çarpınca bunu top bile sindiremez. Bugün Sincik’te birlikte savaşan kalplerin sohbetine tanık oluyoruz. Sincik’te bu güzel. Bu görüntünün tüm Türkiye’ye örnek olacağına inanıyorum. Şu an ekranlarında bizi izleyen milletime söylüyorum, Kahta’ya bakın. Sincik’e bakın. Bu birlik ve beraberliğin ülkemizin kalıcı birlik ve beraberliği olmasını temenni ediyorum” dedi.

“Deprem gibi ortak bir acı karşısında bile kendi küçük planlarından vazgeçemeyenleri kolektif vicdana havale ediyoruz.”

Erdoğan, “Özellikle her sorunu, her olayı, her gelişmeyi milletimizi birbirine düşürmek, ülkemizi birbirine düşürmek, devletimizi zayıflatmak için bahane olarak kullanmak isteyenler bu görüntüye baksınlar” dedi.

“Nüfus ve toprak büyüklüğü bakımından ülkemizin en mütevazı ilçelerinden biri olan Sincik’in sergilediği onurlu duruştan alınacak çok ders var. Yüklerden yardım umma noktasına gelenleri üzüntüyle takip ediyoruz. Kendi ülkelerinin felaketinde kendi milletlerinin, kendilerini daha kötü bir şeyin beklediğini bulamayınca geri dönerler, kendi ülkelerine ve milletlerine düşmanlık beslerler, onlara hakaret ederler. İftira, onlara da yazıklar olsun. Deprem gibi ortak bir acı karşısında bile kendi küçük hesaplarından vazgeçemeyenleri kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla, hedefimizi daha da yukarıya taşımak için çabalamaya devam ediyoruz. Ülkeyi her alanda olduğu gibi yerel yönetimlerde de hak ettiği yere getirdik, kim ne diyor, Adıyaman’ın ihtiyacı nedir, Sincikli kardeşlerimiz için ne yapabiliriz diye bakmıyoruz, Allah’ın izniyle bu toprakları tescil ettirdik. Ebedi vatanımız olarak tarih bilinciyle toplumların doğuşuna ve pek çok medeniyetin yayılmasına şahit olduk. Kimsenin bu kutsal antlaşmayı bozmasına izin vermeyeceğiz. Bizden sonraki nesiller boyunca bu toprakların havasını soluyacak, suyunu içecek, ekmeğini yiyecek çocuklarımız için bu davayı zaferle taçlandırmak zorundayız. Sorun sizin, benim, şu partinin, o partinin sorunu değil, sorun millet olarak inancıyla, kültürüyle, medeniyetiyle, hayalleriyle, hedefleriyle başlattığımız bu başkaldırının başarıya ulaşması sorunudur. Peki bu konuda ne söyleyeceğiz? Biz buna Türkiye Yüzyılı diyoruz, bu yüzden 2. yüzyılda da Cumhuriyetimizi her alanda dünyanın yıldızı yapmak için çabalıyoruz. Sincik’e duyduğumuz derin sevginin sebebi bu çabamızda her zaman samimiyetle ve koşulsuz olarak yanımızda olmasıdır. Tanrı hepinizi kutsasın. Yaşadığınız büyük deprem felaketinden dolayı bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. “Kayıplarımızı rahmetle anıyorum.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sincik ilçesinde yapacakları yatırımlara da değinerek, “İnlice Beldemiz depremden çok etkilenen bir yer. Çevre ve Şehircilik Bakanım şimdi oraya gitti. Orayı görmek istedik ve gördük” dedi. Eksiklerimiz ne ise çabuk cevap verin.İkinci olarak Sincik-Malatya Otoyolu projelendirildi.En kısasını umarım zamanla burayı yaparız Sayın Bakanım, kendisine talimatım budur.Ayrıca Sincik-Kahta arası yol da gerçekten çok çok güzel. İnşallah hem Sincik-Kahta yolunun hem de Sincik-Malatya yolunun adımlarını hızla atacağız, beni yalancı çıkarmayın.

Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bir olacağız, büyük olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız. 31 Mart’ta her zaman bir araya gelip tüm sandıkları havaya uçuracağız. İnşallah 31 Mart gecesi sandıklardan bu güzel haberi bekliyoruz” dedi. – ADIYAMAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu