Haber

Erzurum’da Tarih Yazan Çocuklar Projesi 1. Yıl Kapanış Programı Yapıldı

“Tarih Yazan Çocuklar 1. Yıl Kapanış Programı” Erzurum’da gerçekleştirildi.

“Tarih Yazan Çocuklar” sosyal sorumluluk projesi kapsamında Üç Kümbetler Millet Bahçesi Etkinlik Alanı’nda çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, çocukların doğru eğitim almaları durumunda geleceğin en büyükleri ve en güzelleri olacaklarını söyledi.

Erzurumlu gençlerin iyi yetişmesini istediklerini ifade eden Sekmen, “Gelecekte dünyanın en büyük milleti ve en büyük devleti olma yolunda ilerlerken çocuklarımızın da iyi yetişmesi için büyük çaba sarf ediyoruz. oku, düşün ve yaz ve iyi ve iyi büyü. Büyümelerine yardım etmeliyiz. söz konusu.

Tarih Yazan Çocuklar Platformu Lideri Ahmet Ortadeveci, çocuklara örnek olacak ve onlara ışık tutacak bir proje başlattıklarını belirterek, yarının büyüklerini yetiştirmek ve sağlam temeller üzerinde ilerlemelerini sağlamak istediklerini açıkladı.

Proje hakkında bilgi veren Ortadeveci, “Erzurum’da 1600 derslik kütüphanesi, 350 bin Türkçe kitap ve 77 bin 500 İngilizce kitap buluşturuldu. Karne tatili öncesi 10 bin 800 öğrenciye madalya verilecek. Bu öğrencilerin özelliği şu ki; Bütün kitapları okudular. 50 bin öğrencimizin tamamına ulaştık.” terimleri kullandı.

Programa kaymakamlar, belediye başkanları, veliler ve öğrenciler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu