Teknoloji

Garip bir hata: Windows 11 güncellemesi masaüstü simgelerine çarptı

Microsoft, 31 Ekim 2023’te Windows güncellemelerini manuel olarak kontrol edenler için isteğe bağlı bir özellik güncellemesi olarak yayınlayacak. Windows 11, 23H2 sürümünü yayınladı. Son sürüm, güncellemeden kaçınan kullanıcıları artık daha yeni bir sürüme yükseltmeye, hatta eski Windows 10’dan vazgeçmeye teşvik eden birçok özellik içeriyor. Ancak bu özelliklere ek olarak bazı önemli sorunlar da ortaya çıkmaya başladı. Eğer bu güncellemeyi yükleyenlerdenseniz masaüstü simgelerini karıştıran bir hataya karşı dikkatli olmalısınız.

Windows 11 23H2’de Microsoft, Birden fazla monitöre sahip sistemlerde Copilot kullanımının masaüstü simgelerinin ekranlar arasında beklenmedik şekilde hareket etmesine neden olabileceği yönündeki yanlış kanı doğrulandı: “ Birden fazla monitör kullanan Windows aygıtları, Windows’ta Copilot’u kullanmaya çalışırken masaüstü simgelerinin monitörler arasında beklenmedik şekilde hareket etmesiyle veya diğer simge hizalama sorunlarıyla karşılaşabilir. Kullanıcıların bu sorunla karşılaşmasını önlemek için Windows üzerinde Copilot, çoklu monitör sistemiyle kullanılmış veya halen kullanılmakta olan cihazlarda mevcut olmayabilir. Bir çözüm üzerinde çalışıyoruz ve gelecekteki bir sürümde bir güncelleme sunacağız.

Ancak çok sayıda simgenin bir ekrandan diğerine taşınmasının muhtemelen Windows 11 sürüm 23H2’deki en temiz hata olduğu söylenebilir. Bir dizi kullanıcı, en son güncellemeyi yüklerken bilinmeyen yükleme sorunları, donmalar ve performans düşüşleri bildirdi.

Eğer kararlılık sizin için yeni özelliklerden daha değerliyse, birkaç yama ve düzeltme gelene kadar 23H2’ye yükseltmemeyi seçebilirsiniz.

haberagacoren.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu