Ekonomi

İBB kadrosuna alınan İETT çalışanı sayısı ise 1841 oldu.

Bir önceki İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yönetimi, 2018 yılında kentteki 4 İETT garajının işletme hakkını farklı şirketlere vermişti. Ayazağa Garajı ile başlayan işletme modeline sırasıyla Kurtköy, İkitelli ve Çobançeşme garajları dahil edildi.

Ekrem İmamoğlu başkanlığındaki yeni İBB yönetimi, emsal işleri yapan işçiler arasında açık ve orta fark yaratan sisteme son verdi. İlk olarak 2 Ağustos 2022’de işletme ihalesi biten Kurtköy Garajında ​​çalışan 446 şoför işçi İBB’ye dahil oldu. 1 Ekim 2022’de Ayazağa Garajı’nın işletilmesi ihalesinin sonuçlanmasıyla birlikte yaklaşık 850 şoför İBB bünyesinde hizmet vermeye başladı.

İkitelli Garaj’ın işletme ihaleleri 20 Şubat ve 8 Mart’ta sona erdi. İBB, bugün düzenlediği törenle İkitelli Garaj’da çalışan toplam 545 işçiyi bünyesine kattı. İETT İkitelli Garaj’da düzenlenen törende İBB Genel Sekreter Yardımcısı ve İETT Genel Müdürü Dr. Buğra Gökce ile İBB Lideri İmamoğlu birer konuşma yaptı.

“2023’te 700 şoför istihdam edeceğiz”

İBB yönetimi olarak adil çalışma ve adil ücret dağılımı konusunda titiz bir çalışmayı kademeli olarak seferber ettiklerini vurgulayan İmamoğlu, “Bu aslında insanlara emeğinin hakkını verme çabasıdır.

Yaklaşık olarak ihtiyacımız olan 700 şoförün 2023 yılında istihdam edilmesi için bir planlama yaptığımızı müjdelemek ve müjdelemek isterim. yıl. Yani ‘Bugün çözelim, yarın görüşürüz’ diyerek biriken sorun havuzuna bir düğüm daha eklemeyi hiç düşünmedik.

Profesyonel ve akılcı sistemler kurarken ‘hata yapalım, bugünü yönetelim’ değil, gelecek 5 yılı, 10 yılı, 15 yılı hesaba katmak, hem var olanı ortadan kaldıracak stratejiler uygulamak çok önemli. adaletsizlikleri ve insanımızın ihtiyaçlarını en gerçek şekilde analiz etmek. önemsiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu