Haber

İlişkiler adım adım normalleşiyor! Bakan Çavuşoğlu’ndan dikkat çeken Mısır açıklaması: Büyükelçi ataması olabilir

Dünya Kupası’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile el sıkışması ile iki ülke ortasında münasebetler tekrar düzelme yoluna girdi. Bu çerçevede Mısır ve Türkiye ortasında yeni gelişmeler yaşanıyor.

“BÜYÜKELÇİ ATAMASI OLABİLİR”

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çavuşoğlu, Mısır’la bağlara yönelik soruya, “Bakan yardımcıları arasındaki siyasi istişareler yakında tekrar düzenlenebilir. Önümüzdeki aylarda büyükelçi ataması olabilir” dedi. Böylelikle Mısır ve Türkiye ortasında münasebetlerin ileri bir safhaya taşınması kelam konusu olacak.

“MISIR VE TÜRKİYE HALKININ BİRLİKTELİĞİ ÖNEMLİ”

Erdoğan Katar dönüşü gaztecilere, “Temennim odur ki, önce bakanlarımızla başlayan bir süreci, daha sonra inşallah üst düzey görüşmelerle iyi bir noktaya taşıyalım istiyoruz. Çünkü olaya ben şöyle bakıyorum, Türkiye-Mısır arası, bir liderler buluşması değildir, Türk milleti ile Mısır halkının geçmişteki birlikteliği bizim için çok önemlidir. Yeniden niye olmasın, yeniden niye başlamasın?” açıklamalarında bulunmuştu.

MISIR DA SÜRECE OLUMLU YAKLAŞMIŞTI

Mısır Cumhurbaşkanlığı iki başkanın tokalaşmasına ait, “Erdoğan ve Sisi’nin el sıkışması ikili ilişkileri geliştirmenin başlangıcı olacak” dedi. Bu açıklamalarının akabinde Mısır’ın da sürece olumlu yaklaştığı görülmüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu