Ekonomi

IMF, Meksika’ya 35 Milyar Dolarlık Esnek Kredi Limitini Onayladı

Uluslararası Para Fonu (IMF) Yönetim Kurulu’nun Meksika’ya yönelik 2 yıllık 35 milyar dolarlık esnek kredi limitini onayladığı bildirildi.

IMF’den yapılan açıklamada Meksikalı yetkililerin yeni kredi limitini tedbir amaçlı değerlendirmeyi planladıkları belirtildi.

Açıklamada, onaylanan 35 milyar dolarlık esnek kredi limitinin Meksika için bir krizin önlenmesi amacıyla tasarlandığı belirtildi.

Açıklamada, Meksika’nın çok güçlü ekonomik temelleri ve kurumsal politika çerçeveleri, makroekonomik performansı ve politika uygulama geçmişi sayesinde kredi limitine uygun görüldüğü ve bunun 2009 yılından bu yana Meksika’ya verilen 10’uncu kredi limiti olduğu belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen IMF Birinci Genel Müdür Yardımcısı Gita Gopinath, Meksika ekonomisinin güçlü tüketim ve yatırımla birlikte geniş tabanlı büyümenin ortasında olduğunu belirtti.

Gopinath, Meksika’nın makroekonomik politikaları ve kurumsal politika çerçevelerinin, esnek döviz kuru rejimi, inandırıcı enflasyon hedefleme çerçevesi, mali sorumluluk yasası ve uygun şekilde düzenlenmiş bir finans departmanı ile çok güçlü kaldığını belirtti.

Meksikalı yetkililerin politikalarının ihtiyatlı olmaya devam ettiğine işaret eden Gopinath, para politikasının enflasyonist baskıları kontrol etmeye odaklanırken maliye politikasının kamu borcunu kontrol altında tuttuğunu kaydetti.

Meksika’nın önceki yıllara göre daha düşük olsa da artan dış risklere maruz kalmaya devam ettiğini belirten Gopinath, yeni kredi limitinin Meksika otoritelerinin makroekonomik stratejisini desteklemede ve risklere karşı garanti sağlamada önemli rol oynamaya devam edeceğini söyledi. piyasa güvenini arttırırken.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu