Haber

İYİ Parti, Suriyeliler tarafından dövülerek öldürülen Türk gençlerine sahip çıktı

BURSA (İGFA) – GÜZEL Partisi Bursa İl Lideri Dr., Karacabey’deki ikametlerine giderek olayı mağdur genç adam ve ailesinin ağzından dinledi. Mehmet Hasanoğlu ve Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, olayın aslında gelecekte yaşanması muhtemel başka büyük tehlikelerin de habercisi olduğuna dikkat çekti.

İl Başkanı Dr., genç mağdurun kız arkadaşının taciz edilmesiyle başlayan olayın, özellikle mültecileri sorgulamadan kucaklayan ve kucaklayanlar için ölümcül bir saldırıya dönüştüğünü belirtti. Hasanoğlu ve Bursa Milletvekili Türkoğlu şunları söyledi:

“Erkan kardeşimiz ısrarla kız arkadaşından fotoğraf isteyen Suriyeli mülteciyi uyarıyor. Suriyeli genç ‘tamam anlaştık’ diyerek doğum gününü kutlama bahanesiyle Erkan’ı Çamlık olarak bilinen bölgeye çağırır. Geldiğinde kendisi ve arkadaşları ona vahşice saldırır. Türk genci Erkan’ı öldüresiye dövdüler, başına kurusıkı silah dayadılar, ayaklarını ve ayakkabılarını öptüler. Saldırı var, tehdit var, öldürücü darbe var, küfür var, hakaret var, hepsi var. Babası eve geldiğinde oğlunu tanıyamadığı için şok olur ve haklı olarak bunu yapanların insan olamayacağını söyler. Bundan sonra gelecek olan ise daha da kötü. 4 Eylül’de yaşanan olay yetkililer tarafından kamuoyundan gizleniyor. Basına bu konuda yazmaması yönünde baskı yapılıyor ve tam 7 gün sonra olay patlak verince Valilik kaçamak bir açıklama yapıyor. Faillerin 6 Eylül’de yakalandığı, 7 Eylül’de 2 kişinin tutuklandığı, firari 1 kişinin ise arandığı belirtildi. Serbest kalan kimse var mı? Eğer öyleyse, bu kişilerin başka suçlar işlemek üzere nereye yerleştirildiklerini kimse bilmiyor! Emniyet Müdürümüzle de görüştük, kendisi de olayı titizlikle takip ettiklerini vurguladı. Ülkemiz nasıl bir belirsizliğe sürükleniyor? Kamuoyuna yansıyan kalabalık kümeler halinde mülteci gelişleri neden durdurulmuyor, kim durdurmuyor?
Askerlerimizin, polislerimizin elinden kim tutuyor? Türk milletini kim, hangi emperyalist güçlerin talimatıyla nasıl bir oyunun içine sokuyor? Yol yakınken bu demografik yapıyı değiştirme yanılgısından dönün! Buna ateşle oynamak denir. Mevcut mültecileri, savaş tehlikesinin bulunmadığı, hayatın normale döndüğü ülkelerine, net bir program ve anlaşma çerçevesinde derhal geri gönderin! “Sarı ailesine ve milletimize geçmiş olsun dileklerimizi bir kez daha iletiyor, yanlarında olduğumuzu ve avukatlarımızla ihtiyaç duyabilecekleri her türlü hukuki zemini sağlayacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu