Teknoloji

Lenovo’dan Yapay Zeka Tabanlı İşletim Sistemi

Lenovo’nun bilgisayar ve tablet gibi iddialı modelleri artık yapay zeka destekli işletim sistemiyle desteklenecek. İşte konuyla ilgili ayrıntılar.

CES 2024’te pek çok yenilik vardı. Etkinliğin öne çıkan markalarından biri Lenovo olurken, Lenovo ile ilgili yeni argümanlar da birbiri ardına ortaya çıkmaya başladı. Öyle ki Liu Jun’un etkinlikte yaptığı açıklamalarda yapay zeka destekli bir işletim sisteminin geliştirildiği belirtildi. Bu sözlerin ardından büyük merak uyandıran bahisle ilgili yeni detaylar geldi.

Lenovo’nun Yeni Sistemi Neler Sunacak?

Yapay zeka desteği işlevselliği ve verimliliği artırırken, Lenovo’nun bu alanda atacağı adımlar da sistemin dikkat çekmesini sağlayacak. Lenovo’nun yeni sistemi kullanıcılara odaklanacak. Kullanıcıların ne yapmak istediğini anlamak isteyen şirket, sistemini bunun için geliştirecek. Şirket, bu yılın ilk yarısında yeni sistemli modelleri piyasaya sürecek. Böylece yeni sistem bilgisayarlarla özellikle PC departmanında yapay zeka destekli bir dönem başlatılacak. Windows sistemlerinde yapay zeka araçları ve uygulamaları bulunsa da tam olarak yapay zeka tabanlı bir sistem bulunmamaktadır.

Lenovo’dan Yapay Zeka Tabanlı İşletim Sistemi

Lenovo Yeni Bir Dönem Hedefliyor

Lenovo ise bunun çok ötesine geçen bir hedefe sahip. Şirket yapay zekalı bilgisayar ekosistemini başlatmak istiyor. Böylece teknolojinin değişmesiyle birlikte kullanıcıların günlük çalışma ve kullanım alışkanlıkları da tamamen değişecek.

Lenovo’nun yeni sistemiyle ilgili niyeti yüksek gibi görünüyor. Yeni sistem, milyonlarca Lenovo cihazı göz önüne alındığında piyasadaki sistemlerle rekabet edebileceğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu