Haber

Lübnan Başbakanı Mikati, Filistin mülteci kampındaki çatışmaları kınadı

BEYRUT, 1 Ağustos (Xinhua) — Lübnan Başbakanı Najib Mikati, Lübnan’ın güneyindeki Filistin mülteci kampındaki silahlı çatışmaların ülkenin egemenliğini ihlal ettiğini ve kabul edilemez olduğunu söyledi.

Ayn el-Halva kampında Filistin Fetih Hareketi üyeleri ile diğer Filistinli gruplar arasında Pazartesi günü şiddetlenen silahlı çatışmalarda ölü sayısı 11’e, yaralı sayısı 37’ye yükseldi.

Lübnan kabinesinden Pazartesi günü yapılan yazılı açıklamada Mikati’nin “Kampı devletin kontrolünden çıkardığı için çatışmalar kabul edilemez. Lübnan topraklarında yaşayan herkes ülkenin egemenliğine saygı göstermelidir” sözlerine yer verildi.

Mikati, Filistin kümelerinin ortasında varılan ateşkese rağmen bazı tarafların ateşkesi her zaman ihlal ettiğini sözlerine ekledi.

Lübnan’daki en büyük Filistin mülteci kampı olan Ayn al-Halwa’da, rakip Filistinli gruplar arasında sık sık çatışmalar yaşanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu