Haber

Mansur Yavaş’ın ardından Kemal Kılıçdaroğlu da adaylık için aynı şeyi söyledi: Altılı masanın kararına saygı duyuyoruz.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Fikir TV’nin canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. CHP lideri, adaylık sorusuna Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın geçtiğimiz günlerde kullandığı ifadelerin aynısıyla yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı adayını altılı masa belirler. Altılı masa nasıl karar verir, o karara saygı duyarız.” söz konusu.

“ADAYLAR ALTI MASADAN BİRİ OLABİLİR”

CHP lideri “6 kişilik masadan biri aday olabilir mi?” sorusuna karşı dikkat çekici bir ifade kullandı. Kılıçdaroğlu, “Tabii ki aday altılı masadan çıkabilir” dedi ve şöyle devam etti: “Seçimden sonra seçilecek cumhurbaşkanının da altılı masasına oturması gerekiyor. Evet o başka bir şey. Şimdi altıyla beraberiz. liderler.Nasıl elde edeceğiz?

“6’LI TABLO NE KARAR VERİRSE TAKİP ETTİK”

Her birimiz, en azından kendimize göre, bir liderin telaffuzlarından yararlanırız. Onun için daha sağlıklı bir yerde yaşıyoruz, konuşuyoruz. Cumhurbaşkanlığı adayını belirledikten sonra liderlerle uyum sorunu yaşanırsa bu başka bir felakete sebep olur. Bunun hepimiz farkındayız. Başkan adayını belirleyecek olan altılı masadır. Altılı masa ne karar verirse versin, bu karara saygı duyuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu