Haber

Netanyahu, ABD karşıtı paylaşımları nedeniyle oğlu Yair’i sosyal medyadan yasakladı

İbranice haber sitesi Walla’ya göre, Başbakan Netanyahu ve eşi Sara, hükümetin tartışmalı yargı düzenlemesine karşı ülke çapında düzenlenen kitlesel protestoların arkasında ABD’nin olduğunu iddia eden oğulları Yair’in sosyal medya kullanımını kısıtladı.

Haberde, Başbakan Netanyahu’nun tartışmalı yargı düzenlemesini ertelediğini açıklamasının ardından Yair’in sosyal medyadaki paylaşımlarının alışılmadık derecede ılımlı olduğuna dikkat çekildi.

Yair’in, anne ve babasının kendisinden paylaşımlarını durdurmasını, fazla dikkat ve öfke çekmemek için tweet atmayı bırakmasını ve “sakinleşmesini” istemesi üzerine bu yönde bir tavır aldığı belirtildi.

Söz konusu talebin aile içinde “şiddetli çatışmaya” yol açtığı aktarılırken, Yair’in birkaç aylığına ABD gezisine çıktığı belirtildi.

Son Netanyahu, İsrail’deki protestoların arkasında ABD’nin olduğunu savundu

Yair Netanyahu, babası Netanyahu’nun ve liderliğini yaptığı Likud Partisi’nin en önde gelen sosyal medya savunucularından biri olarak biliniyor.

Ancak Yair’in son dönemdeki aşırılık yanlısı yorum ve paylaşımları, muhalefet kesimlerinin hükümete ve Netanyahu’ya yönelik tepkilerinin daha da artmasına yol açarken, İsrail’in dış ilişkilerinde de tartışma yarattı.

İsrail cumhurbaşkanının oğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, hükümetin tartışmalı yargı düzenlemesine karşı ülkede aylarca süren kitlesel protestolardan ABD’yi sorumlu tuttu.

Yair Netanyahu, Breibart haber sitesinde yer alan ve Nitelikli Yönetim Hareketi’nin ABD’den finanse edildiğine ilişkin haberine atıfta bulunarak, şunları söyledi: “İsrail’deki protestoların arkasında ABD Dışişleri Bakanlığı var. Amaçları Netanyahu’yu devirmek ve İranlılarla anlaşmak”kelimeleri kullanmıştı.

Son Netanyahu’nun açıklamaları ABD yönetiminden tepki gördü. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Vedant Patel, 27 Mart’ta yaptığı açıklamada, “Bu suçlamalar tamamen ve açıkça yanlıştır”dedi.

Aktif bir sosyal medya kullanıcısı olan Yair, son paylaşımını 28 Mart’ta Twitter hesabından yaptı.

sereflikochisar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu