Haber

Öğretim görevlisi, öğrencisine ‘cinsel saldırı’ iddiasıyla tutuklandı

Esma Turan

MUĞLA –Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKU) Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Şahin Gümüş’ün öğrencisine cinsel saldırıda bulunduğu iddia edildi.
Sanat Tarihi Bölümü 2. sınıf öğrencisi AB (Genç kadının adının baş harfleri değiştirilmiştir), iddiaya göre, sınıf arkadaşları ve öğretmeni Şahin Gümüş ile kazı çalışması için 6 Ağustos’ta Fethiye Yeşilüzümlü Mahallesi’ne gitti. İki gün kazı süresi verildiğinde genç bayanın arkadaşları evlerine döndü. AB ise kalacak yeri olmadığı için öğrencilere tahsis edilen kazı evinde öğretmeniyle birlikte kalmak zorunda kaldı. Genç bayan öğretmenine ‘İçki içelim mi?’ Teklifi önce reddetti, ardından ısrarların ardından kabul etti. Ardından Şahin Gümüş tarafından cinsel tacize uğradı.

AB, iddiasına göre “kimsenin buna inanmayacağını” düşünerek olaydan sonra şikayet etmedi. Ancak 29 Aralık’ta yaşadığı olay nedeniyle sınır krizi geçirip hastaneye kaldırıldıktan sonra karakola giderek Şahin Gümüş’ten şikayetçi oldu. Genç kadının ifadesinin alınmasının ardından belge savcılığa gönderildi.

Şahin Gümüş, 2 Ocak Pazartesi günü gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen ve suçlamaları kabul etmeyen Şahin Gümüş, Sulh Ceza Hakimliği tarafından ‘basit cinsel saldırı’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

AB: HER GÜNÜM KABUSA DÖNDÜ

AB, olaydan sonra yaşadıklarını şöyle anlattı: “Arkadaşlarım hep hocamın beni kızı gibi gördüğünü söylerdi. Bu yüzden başta bana inanmayacaklarını düşündüğüm için olayı kimseye anlatamadım. Kanıtım yoktu. Daha sonra olayın etkisiyle krizler yaşamaya başladım ve manevi olarak takviye aldım. Sınır krizleri ve kusma yaşadım. Önemli acılar yaşamaya başladım. Hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam etti ve günüm kabusa döndü. Yaşadıklarım yüzünden hayattan koptum. Yaptığı cezasız kaldı, daha fazla dayanamadım. Krizlerim artınca 30 Aralık’ta şikayetçi oldum. Şahin Gümüş şu anda tutuklu ama itiraz ettiklerini öğrendim. Tutuksuz yargılanma ihtimali var, bu bile beni korkutuyor. Umarım bana yaptıklarının karşılığını alır.”

Öte yandan üniversite yönetiminin Şahin Gümüş hakkında soruşturma açarak açığa alınmasına karar verdiği öğrenildi.

habersultanhisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu