Haber

Okan Buruk: Oyuncularım yarışa hazır

Galatasaray Teknik Müdürü Okan Buruk, Avusturya kampının genel olarak olumlu geçtiğini belirterek, “Oyuncularım yarışa hazır olduklarını gösterdiler.” Şu anda gruptan ayrılacak ve katılacak oyuncular olduğunu kaydeden Buruk, “Kadro yapımızı yavaş yavaş oluşturacağız.”

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Avusturya kampında Sturm Graz ile oynanacak final hazırlık maçı öncesi GSTV’ye özel açıklamalarda bulundu. Hazırlık sürecinin genel olarak iyi geçtiğini söyleyen Okan Buruk, “Kampın nasıl geçtiğini anlamadık diyelim. Tabii geçen seneden farklı olarak bu sene maç kampı yaptık. Geçen sene ilk kampımız iki antrenmanla yüksek tempoda geçti. Bu sene hazırlık maçlarına çok hızlı başladık. Burada biliyorsunuz. Maç oynadığımız bir kamptı. Genel olarak sorunsuz geçti. “Bu kamp sürecinden memnunuz. Hava biraz sıcaktı. Dünyadaki normalin biraz üzerindeydi. Bu durum zaman zaman oyuncuları etkilese de genel olarak söylediğim gibi olumlu bir kamp oldu. İyi antrenmanlar, güzel hazırlık maçları geçirdik” dedi.

“Oyuncularım yarışmaya hazır olduklarını gösterdi”

Genel anlamda tüm oyunculara zaman ayırmaya çalıştığını ifade eden Buruk, “Buradaki hazırlık maçlarını seçmemizin nedenlerinden biri de stat atmosferinde oynamaktı. Kocaeli’de oynadığımız Hull City maçında büyük bir seyirci vardı. Galatasaray taraftarı da burayı doldurmuştu. Burada da Generali Stadyumu.” Avusturya Viyana’da oynadık. Oyuncularımıza uzun süre kazandırmak için kendi antrenman alanımızda maç oynadık. Orada oyunculara uzun süreler vermek olağandır. Oyuncularımız dönüşe hazır çünkü çok kısa bir orta oluştu. Ardından dönüşe hazırlar, maça hazırlar. “Yarışa hazır olduklarını gösterdiler. Bizim de çok sayıda genç oyuncumuz var. Burada onlara ilk maçtan itibaren süre verdik. Mümkün olduğunca oynamaya çalışıyoruz. Onlara izin vermeye çalışıyoruz. Bu kampın bizim için bir etken olması adettendir. Bazı oyuncuların olumlu ya da olumsuz performanslarını görmek.” şansımız vardı’ şeklinde konuştu.

“Kadro yapımızı kademeli olarak oluşturacağız”

Bazı oyuncuların bu sene bir takımda kiralık gidip tekrar burada oynayarak dönebileceğini vurgulayan Okan Buruk, “Geçen seneden gelen Morutan zirveye çıkarak geldi diyebiliriz. Kiralık gitti oradan döndük. Emre’yi bu anlamda oynadık. Emre Kılınç’ı da bir hazırlık maçında sol bek pozisyonunda denedik. Önde performansını gördük. Geçen seneden gelen ve bu sene bizde iz bırakan oyunculardan biri. Yavaş yavaş oynayacağız. Bu süre içerisinde gidecekler veya kalacaklar ama dediğim gibi biz şanslıydık ya da olumsuz değerlendirenler oldu.İşte genç oyuncularımızı bu duruma getirdim.Bazılarının bu sene kiralık gidip burada oynaması gerekecek sanırım.Metehan geçen sene ayrıldı.Onun için olumlu bir şey oldu oynayarak döndü.Bu anlamda bir çok oyuncumuzu oynayabilmek için tekrar maç tecrübesine gönderebiliriz” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu