Ekonomi

Otomobil üreticileri EPA’nın yeni emisyon kurallarını destekliyor

Otomotiv İnovasyonu İttifakı aracılığıyla büyük otomobil üreticileri, ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından belirlenen yeni araç emisyon düzenlemelerinin iki önemli unsurunu desteklediklerini ifade ettiler. General Motors (NYSE:GM), Toyota Motor (NYSE:TM) ve Volkswagen (ETR:VOWG_p) gibi endüstri devlerini içeren ticaret grubu, elektrikli araçların filo çapında emisyon ortalamasına dahil edilmesini ve yukarı akış emisyonlarının uyum hesaplamalarının dışında tutulmasını destekliyor.

Yeni kurallar, 2032 yılına kadar Amerika Birleşik Devletleri genelinde araç emisyonlarını azaltmaya yönelik daha geniş bir stratejinin parçası. Otomobil üreticileri, filo genelinde ortalamaya elektrikli araçları da dahil ederek, geleneksel araçlarından kaynaklanan emisyonları, genellikle daha düşük veya sıfır emisyona sahip elektrikli modellerinden kaynaklanan emisyonlarla dengeleyebilirler. Bu yaklaşım, genel filonun bir parçası olarak daha fazla elektrikli aracın üretimini ve satışını teşvik etmektedir.

Ayrıca, elektrikli araçlar için elektrik üretimi ve dağıtımı sırasında üretilen emisyonların uyumluluk hesaplamalarının dışında tutulması, otomobil üreticilerinin araçların kendisinden kaynaklanan emisyonlara odaklanmasına olanak tanıyor. Bu hamle, araç üreticilerinin doğrudan kontrolü dışında gerçekleşen emisyonlar için elektrikli araçların cezalandırılmasından kaçınmanın bir yolu olarak görülüyor.

Otomotiv İnovasyonu İttifakı’nın desteği, otomotiv üreticileri ile EPA’nın daha temiz bir çevre ve sera gazlarının azaltılmasına yönelik hedefleri arasında önemli bir uyuma işaret ediyor. Bu işbirliğinin daha çevre dostu araçlara geçişi hızlandırması ve Amerika Birleşik Devletleri’nin emisyon azaltma hedeflerine ulaşmasına yardımcı olması bekleniyor.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu