Haber

Özhaseki’den İliç açıklaması: Topraktan ve sudan numune alıp test ettirdik, kirlilik yok

Erzincan İliç’teki altın madeninde meydana gelen ‘heyelan’da kayıp işçileri arama çalışmaları devam ederken, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Orada tehlikeli atıkların Fırat Nehri’ne ulaşıp ulaşmayacağı konusu çok önemli. ” diyerek “kirlilik olmadığını” savundu.

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) Çalışma Toplantısına katılan Özhaseki, Erzincan İliç’teki heyelanla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bakan Özhaseki kısaca şunları söyledi:

BÜYÜK BİR ARAMA ÇABASI VAR: İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Enerji Bakanımız şu anda Erzincan İliç’te. Dayanılmaz bir kütlenin kaydığı bir ortam. Şu anda 9 kardeşimiz burada yeraltında. İnanılmaz bir arama çabası var. Bir an önce kendilerine ulaşmalarını umuyor ve diliyorum.

TEHLİKELİ ATIKLAR: Oradaki tehlikeli atıkların Fırat’a ulaşıp ulaşmayacağı konusu çok önemli. İlgili birimlerimiz, genel müdürlerimiz, ekiplerimiz, iş birliği yapan bilim insanlarımız, elimizdeki tüm teknik kaynaklar bölgeye sevk edildi.

TANRIYA ŞÜKÜR: Araçlarımız orada. Tahliye laboratuvarlarımız orada. Ayrıca hem topraktan hem de sudan numune alıp bağımsız laboratuvarlara gönderiyoruz. Çok şükür şu ana kadar herhangi bir kirlilikle ya da korktuğumuz bir şeyle karşılaşmadık. Bunu gerçek zamanlı olarak takip ediyoruz.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu