Haber

Prens Harry ve Meghan Markle’ın Kraliçe’nin cenaze töreninin ardından Amerika’ya dönme talebi Beyaz Saray tarafından reddedildi.

Prens Harry ve Meghan Markle’ın, Kraliçe II. Elizabeth’in eylül ayındaki devlet cenazesinin ardından Air Force One ile Biden ailesiyle birlikte ABD’ye dönme talepleri reddedildi.

Beyaz Saray, Atlantik ötesindeki diğer yaşayan kraliyet ailesini geri getirmenin “karışıklığa” neden olabileceğinden endişe duydukları için çiftin talebini yetersiz olduğu için kabul etmeyi reddetti.

Sussex Dükü ve Düşesi, Oprah Winfrey ile yaptıkları bir röportajın ardından kraliyet ailesiyle araları bozuktu ve Kraliçe 8 Eylül’de 96 yaşında öldüğünde hayır işleri için İngiltere’deydi.

Çift o sırada İngiltere’deydi ve Kraliçe’nin cenazesine kadar ülkede kaldı.

Ancak Buckingham Sarayı’ndaki cenaze öncesi resepsiyona davet edilmediler. Kral Charles ve Kraliçe Camilla, Prens William ve Kate Middleton’ın yanı sıra Lider Biden ve First Lady Jill Biden ile birlikte diğer kraliyet mensupları da oradaydı.

Çift, Westminster Abbey’deki cenaze töreninde diğer kraliyet ailesinin arkasında ikinci sırada oturdu.

Harry ve Meghan’ın grubu daha sonra Air Force One ile Amerika Birleşik Devletleri’ne dönmeleri için Beyaz Saray’a başvurdu. Çift, 2020 yılında kraliyet görevlerinden ayrıldıktan sonra Kaliforniya’da yaşıyor. Ancak Daily Mail’in haberine göre Beyaz Saray’dan hızlı ve sert bir “hayır” yanıtı geldi ve konu hakkında fazla bir tartışma yaşanmadı.

Bir kaynak, “Bu büyük bir karışıklığa neden olurdu. Saray ile yeni Kral arasındaki ilişkileri gerebilirdi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu