Yaşam

Ravza Kavakcı Kan’a iftira atan CHP’liler tazminata mahkum oldu

AK Parti karşıtlarının ve AK Partililerin iftiraları birer birer yalanlanırken, haklarında açılan tazminat davalarından lehte kararlar da peş peşe geliyor.

Bu kapsamda AK Parti 25, 26 ve 27’nci İstanbul Milletvekili Ravza Kavakcı hakkında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yüklü miktarda burs aldığı yönündeki iddiaların iftira niteliğinde olduğu mahkemece ispatlandı.

İftira atan CHP’lilere tazminat cezası verildi

Konuyla ilgili açıklama yapan Kavakcı’nın avukatı Sezgin Tunç, Grup Başkanı Özgür Özel ile CHP Milletvekili Veli Ağbaba’nın davalar kapsamında tazminata mahkum edildiğini açıkladı.

Özgür Özel 15 bin, Veli Ağbaba 18 bin

Tunç, Twitter paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı:

“25, 26 ve 27. Dönem İstanbul Milletvekili Sayın Ravza KAVAKÇI KAN hakkında burs iddiasıyla hakaret ve iftira faaliyetlerine karşı müvekkillerimiz aleyhine açtığımız davaların bir kısmı sonuçlanmıştır.

CHP Grup Başkanı Özgür Özel aleyhine açtığımız manevi tazminat davası kapsamında Özel’in müvekkilimize 15.000 TL manevi tazminat ödemesine karar verilmiştir. Tedbir gereği karara itiraz ettik.

Müvekkil Sn. Ravza KAVAKÇI KAN’a hakaret ve iftira atan CHP Milletvekili Veli Ağbaba hakkında açtığımız davada Ağbaba’ya 18.000 TL manevi tazminat ödenmesine karar verildi. Karara tutar yönünden itiraz ettik.

Gelecek Partisi Milletvekili Selçuk Özdağ’a 3 Kuruş manevi tazminat davası açtığımızda Özdağ 3 Kuruş manevi tazminata mahkum oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu