Haber

Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan’dan deprem bölgelerindeki çalışmalara ilişkin açıklama

Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Kahramanmaraş’ta 2, Malatya ve Adıyaman’da 1’er aşevi hizmete açtıklarını belirterek, partisinin Antalya teşkilatından temin edilen 325 konteynerin de bölgeye ulaşımını sağladıklarını söyledi.

Erbakan, partisinin genel merkezinde yaptığı basın açıklamasında, depremin ilk anından itibaren hem genel merkezde hem de taşrada kriz masasının çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Milyonlarca insan etkilenir; Erbakan, evini, işyerini, ailesini ve yakınlarını kaybettiği bir afet sırasında yaşanan deprem nedeniyle iktidar ile muhalefet arasında çıkan siyasi çekişmeleri kınadıklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Yine Refah Partisi olarak teşkilatımızın tüm mensupları ile ilk andan itibaren seve seve halkımızın yanında olmaya çalışıyoruz. ‘Dünyanın afeti’ olarak nitelendirilen böyle bir afet anında yapılacak tek şey vardır. Yüzyılda ülkemizin çok geniş bir alanını etkileyen, depremzedelerimizin yanında olmak ve yaralarını sarmaktır.Sonuç olarak bu süreçte hiç kimse siyaset yapmamalı, tüm partiler ve departmanlar ile birlikte hükümetleri ve muhalefetleri, milletimizin beklediği ve hak ettiği birlik ve beraberliği mutlaka sağlamalıdır.”

“Kardeş Şehir” uygulamasını başlattık

Erbakan, parti içinde ‘Kardeş Şehir’ uygulamasını başlattıklarını, depremden etkilenen 10 ili 71 ile emanet ettiklerini, her il teşkilatının sorumlu olduğu deprem bölgelerini belirleyerek bunu kuruluşlara bildirdiklerini anlattı.

Erbakan şunları söyledi:

“Bu uygulama sayesinde Kahramanmaraş’ta Malatya’da 1 ve Adıyaman’da 1 olmak üzere günde 2.000 kişiye hizmet verebilecek 2 adet aşevini hizmete açtık. Antalya teşkilatımızın kriz masası tarafından barınma amaçlı temin edilen 325 adet konteyner, AFAD ile koordineli olarak karadan ve denizden ulaşım şeklinde, “Kuruluşlarımız 180’den fazla iş makinesini bölgeye ulaştırdı. Bölgeye 200 tırdan fazla yardım malzemesi ulaştırıldı. Bölgede arama kurtarma çalışmalarında teşkilatımıza mensup binlerce gönüllü görev alıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu