Haber

Şahika Ercümen’den yeni rekor

– Şahika Ercümen’den yeni rekor

Ercümen, yılın ilk yarışında Asya Kıtası rekoru kırdı

BALIKESİR – Filipinler’in Cebu kentinde düzenlenen Serbest Dalış Dünya Kupası’nın ayaklarından Ida Depth Challenge’da Şahika Ercümen 85 metreye kadar dalarak hem Türkiye rekorunu yükseltti hem de kıta rekorunu kırdı.

15-19 Mayıs tarihlerinde Filipinler’in Cebu kentinde düzenlenen Serbest Dalış Dünya Kupası’nın ayaklarından biri olan ‘Ida Depth Challenge’ birçok rekora ev sahipliği yaptı. Türkiye’den Şahika Ercümen çift palet kategorisinde sırasıyla 71, 77, 80 ve 85 metre dalarak hem Türkiye rekorunu yükseltti hem de kıta rekorunu kırdı.

Şahika Ercümen yaptığı açıklamada, “Hazırlık turnuvası olarak değerlendirdiğimiz bu yılın ilk müsabakasında ülkemizdeki zor günlerde antrenman yapamadım. Buna rağmen hem Türkiye rekorunu geliştirdim hem de Asya Kıtasını kırdım.” 85 metreye dalarak rekor kırdı. Asıl hedefim yazın yapılacak Dünya Şampiyonası’nda ülkeme madalya kazandırmak. Başarılı bir giriş yapabildiğim için mutluyum.”

haber-kozan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu