Haber

Sinan Ateş soruşturması: Tolgahan Demirbaş konum bilgisi paylaştı

Eski Adliyeler Genel Başkanı Sinan Ateş suikastına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan zanlılardan elde edilen dijital cihazların incelenmesinde değerli delillere ve tespitlere ulaşıldı. Bazı zanlıların cinayetten önce saldırganların kaçış yollarına ilişkin konum bilgisi paylaştığı ortaya çıktı. Bu gelişme üzerine savcılık, zanlıların baskın öncesi ve sonrasında telefonla görüştükleri isimler üzerinde yoğunlaştı.

Son olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Sinan Ateş cinayetiyle ilgili başlattığı soruşturma kapsamında; Suikasttan sonra tetikçiyi Ankara’dan çıkardığı iddia edilen Dava Daireleri eski müdürleri Tolgahan Demirbaş ve Emre Yüksel ile avukat Serdar Öktem tutuklandı. Demirbaş ve Yüksel daha önce gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı.

HaberTürk’ten Fevzi Çakır’ın haberine göre, bu gözaltı sırasında el konulan dijital cihazlar hakkında detaylı incelemeler yapıldı. Soruşturma sonuçlarına göre Tolgahan Demirbaş’ın saldırıdan sadece dakikalar önce diğer zanlılarla pozisyon bilgisi paylaştığı belirlendi. Bu pozisyonlar; Hareketin ardından saldırganların kaçış yoluna ait olabileceği değerlendirildi. Savcılık, bu tespitler ve yeni bulgulara dayanarak Tolgahan Demirbaş ve Emre Yüksel’in tutuklanmasına karar verdi. Ve bu isimler tutuklandı.

Şüphelilerin yola çıkmadan önce ve sonra kurdukları bağlantılar da incelendi. Bazı zanlıların takip edilmemek için sınırsız telefon ve taşınabilir wi-fi cihazları üzerinden Facetime ile temas kurduğu belirlendi. Bu görüşmeler de incelendi. (HABER MERKEZİ)

sarikamisajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu