Haber

Şırnak’ta öğrenciler ders öncesi müzik eşliğinde spor yapıyor

Şırnak’ın Silopi ilçesinde bir okulun öğrencileri derse müzik eşliğinde yaptıkları sporla hazırlanıyor.

İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencilerin okula karşı olumlu tavır geliştirmelerini sağlamak gayesiyle “Nasıl Başlarsa Öyle Gider” projesi hayata geçirildi.

Projede pilot okul olarak Ortaköy köyündeki Ortaköy Ortaokulu seçildi. Proje kapsamında okulda misyonlu vücut eğitimi öğretmeni Esra Çobanoğlu, ders öncesi müzik eşliğinde öğrencilere spor yaptırıyor.

Öğretmen Çobanoğlu, projeyle öğrencilerin performansını artırmayı amaçladıklarını belirterek, “Uykulu olan öğrencilerimizi sabah sporu ile canlandırarak derse zinde girmelerini sağlıyoruz.” dedi.

İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü AR-GE Sorumlusu Sevinç Güneş, proje ile öğrencilerin okula motivasyonlarının artırıldığını aktararak, projeyi ilçedeki tüm okullara yaymak istediklerini kaydetti.

Güneş, “Projenin öğrencilerin okula gelme isteğine, okul motivasyonuna ve okullaşma oranına olumlu yönde katkı sağlamasını beklemekteyiz.” dedi.

Öğrenciler de spor sayesinde derse daha zinde başladıklarını aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu