Haber

TBMM 8 Ağustos’ta ikinci kez toplanıyor

ANKARA– Cumhuriyet Halk Partisi Kümelenmesi ve Cumhuriyet Halk Partisi listelerinden seçilen DEVA, DP, SAADET ve Gelecek Partisi milletvekillerinin Akbelen’deki ağaç kısmını gündeme getirmek için Meclisi inanılmaz bir toplantıya çağırması üzerine, Meclis’ten açıklama geldi. Meclis Başkanlığı.

Açıklamada, “Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, yeterli sayıda milletvekilinin imzasıyla olağanüstü toplantı çağrısı üzerine; Anayasa’nın 93. Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nu 8 Ağustos 2023 Salı günü saat 15.00’te toplantıya çağırdı.

‘KATLİAM MECLİS’TE DEĞERLENDİRİLMELİ’

CHP, DEVA Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti milletvekillerinin imzalarıyla TBMM’ye sunulan olağanüstü toplantı başvurusunda, “Çıkar hırsıyla yapılan doğa katliamlarının süreklilik kazandığı, yeşile ve çevreye düşmanlık hakim olmalı ve Anayasa’nın 56. maddesinde “Herkes sağlıklıdır. 169 ihlal edilir. yapılır” ifadesi kullanılmıştır.

İKİNCİ MUHTEŞEM TOPLANTI

Yaz ortasında çalışmalarını veren Meclis, CHP’nin daveti üzerine 25 Temmuz Salı günü ekonomideki gelişmeleri ve son zamları görüşmek üzere toplandı. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu