Ekonomi

Tesla en iyi performans gösteren çalışanları için hisse bazlı ödül planı oluşturuyor – Reuters

Reuters’in Salı günü bildirdiğine göre, Tesla’nın İcra Kurulu Başkanı Elon Musk, Pazartesi günü şirket çalışanlarına, olağanüstü performans gösteren çalışanlar için hisse senedine dayalı bir tazminat programı oluşturma planları olduğunu iletti. Haberde şirket içi bir memoranduma erişimi olan iki kişiye atıfta bulunuldu.

Bu programın başlatılması, Musk’ın kısa bir süre önce hisse senedi opsiyonlarından oluşan 56 milyar dolar değerinde bir tazminat paketini onaylamasının ardından geldi. Bu yeni gelişme, Musk’ın Tesla’nın dünya çapındaki işgücünün %10’undan fazlasını etkileyen işten çıkarmaları açıklamasından iki ay sonra meydana geldi. Bu işten çıkarmalar elektrikli araçlara olan talebin azalmasına ve Çinli otomobil üreticilerinin artan rekabetine bağlanmıştı.

Musk’ın çalışanlara gönderdiği mesajda “Önümüzdeki haftalarda Tesla, olağanüstü performansın bir ödülü olarak hisse senedi opsiyonu tahsisini belirlemek için kapsamlı bir değerlendirme yapacak” dediği belirtiliyor.

“Ayrıca, şirketin başarısına önemli katkıda bulunan tüm çalışanlara anında hisse senedi opsiyonu dağıtmak için sürekli bir girişim uygulayacağız. Tesla’nın başarılarına katkıda bulunmak için gösterdiğiniz tüm çabaları takdir ediyorum” denildi.

Şirket yetkilileri Tesla’nın bir önceki yıl çalışanlarına liyakate dayalı hisse senedi ödülü dağıtmadığını açıkladı. Şirketin mali performansı, satışları artırmayı ve rekabet avantajını korumayı amaçlayan fiyatlardaki önemli düşüşlerden etkilendi.

Bu makale yapay zeka teknolojisi kullanılarak üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu