Ekonomi

Ticaret Bakan Yardımcısı Malatya’daki esnaf ve sanatkarlarla istişare toplantısında buluştu

Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, merkezi Kahramanmaraş olan depremden etkilenen Malatya’da esnaf ve sanatkarlarla istişare toplantısında bir araya geldi.

Gürcan, Sanat Caddesi’ndeki Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen istişare toplantısında yaptığı konuşmada, depremin Malatya’da yarattığı hasarın büyük olduğunu vurguladı.

Hatay, Adıyaman ve Kahramanmaraş’la birlikte Malatya’nın da depremden en çok etkilenen illerden biri olduğunu belirten Gürcan, “Deprem nedeniyle çok sayıda insanımız yerlerinden oldu. Esnafımız da aynı mağduriyeti yaşadı. Esnafımız çok önemli. Esnafımız Türk ekonomisinin can damarlarından biridir.Onlar her zaman “Esnafımızın yanındayız. Esnaf ile AK Parti hükümetleri arasında her zaman çok yakın bir işbirliği vardır. Çünkü ülkeyi koruyan en büyük grup esnaf grubudur.” dedi.

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkan Yardımcısı Orhan Özbek, depremde 20 binin üzerinde esnafın mağdur olduğunu kaydetti.

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Garanti Kooperatifi Bölge Birlik Başkanı İsmet Bayram ise devletin her zaman yanlarında olduğunu belirterek, “Kredi verme konusunda hiçbir sıkıntımız olmadı. Esnaf örgütleri ve temsilcileri depremin ilk gününden itibaren sürekli sahadaydı. ” söz konusu.

Konuşmaların ardından Bakan Yardımcısı Gürcan, esnafın taleplerini dinledi.

haber-semdinli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu