Haber

Trabzonsporlu taraftarlar Filistin’e destek için yürüdü

-Trabzonsporlu taraftarlardan Filistin’e destek yürüyüşü

TRABZON – Trabzon’da Trabzonspor taraftarları ve sivil toplum kuruluşları İsrail’e karşı Filistin’e destek yürüyüşü düzenledi.

Trabzon 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı’nda başlayan yürüyüşe Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzonspor taraftar grupları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı. Kahramanmaraş Caddesi boyunca yürüdükten sonra Uzun Sokak’a giderek oradan devam etti. Yürüyüş boyunca İsrail karşıtı sloganlar atıldı. Yürüyüş, kalabalığın 15 Temmuz Şehitler ve Özgürlük Parkı’na dönmesiyle sona erdi.

Yürüyüş öncesinde konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Artık hukuki tanımıyla da olsa bir soykırımla karşı karşıyayız. Batı medeniyetleri çöktü, tüm insanlığın haklarını korumakla görevli Birleşmiş Milletler yıkıldı. ve işlevsiz hale geldi, güç hakla galip geldi.” Ne yazık ki Filistin’de yaşam hakkı olan kardeşlerimiz katlediliyor. Aslında insanlık katlediliyor. Gücün hakkın önüne geçtiği bir dünya istemiyoruz. Artık Birleşmiş Milletler’in yeniden yapılanması zorunluluk haline geldi. Gurur duyduğumuz Trabzonspor’un taraftar dernekleri burada. “Emeği geçen dostlarımıza teşekkür ediyor ve bir kez daha bu soykırımın son bulmasını istiyorum” dedi.

Trabzonspor taraftar dernekleri adına konuşan Adem Söğüt, “Katil İsrail’in Filistin halkına yaptığı zulme karşı bugün birlik ve beraberlik içinde yürüyoruz. Katil İsrail’in yaptığı zulmün yanına kalmayacak. Trabzon halkı olarak buna tepki göstermek için buradayız. Umarım.” “Buradan sesimiz tüm dünyaya yükseliyor ve yayılıyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu