Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Şentop: Birinci mesele Meclis’e saygıdır.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, TBMM’de bütçe görüşmeleri sırasında çıkan kavgaya ilişkin, “Burası şahsi alan değil milletin yeridir. düşünce özgürlüğü değil.”

TBMM Başkanı Şentop, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Dün bütçe görüşmelerinde yaşanan mücadeleye değinen Şentop, “Meclis Milli Mücadele’yi yürüten Meclis’tir. Devletin bütün kurumlarını kuran Meclis’tir. bizim meclisimize saygısızlıktır.. parlamentoya saygısı olmayan milletle eşdeğer olamaz. sen parlamentoya saygı göstermezsen neden parlamentodasın? Milletvekillerinin birçok sorumluluğu vardır. Birinci sorun Meclis’e saygı göstermek” dedi.

Şentop, “Bütçe görüşmeleri özel bir takvim dahilinde yapılıyor. Herkes bu sorumlulukla hareket etmeli. Burası şahsi değil milletin yeridir. Bu sorumlulukla hareket etmek gerekir. Herkes her şeyi konuşur ama hakaret etmek iştir.” düşünce özgürlüğü değil. Hatibi kürsüde konuşturmamak yanlıştır. Milletimizin takdirinden hiçbir şey kaçmaz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu