Ekonomi

Wolverine World Wide ilk çeyrek kazanç ve gelir tahminlerini aştı

ROCKFORD, Mich. – Wolverine World Wide, Inc. (NYSE:WWW) beklentileri aşan ilk çeyrek kazançları bildirdi.

Ayakkabı ve giyim şirketi, 30 Mart 2024’te sona eren ilk çeyrekte hisse başına 0,05 dolar kazanç elde etti ve bu rakam analistlerin 0,00 dolarlık tahmininin oldukça üzerinde gerçekleşti. Çeyrek geliri 394,9 milyon dolar olarak gerçekleşti ve 360,07 milyon dolarlık konsensüs tahminini de aştı. Beklenenden daha iyi sonuçlara rağmen, hisse senedi piyasa öncesi işlemlerde başlangıçta %3,9 oranında geriledi, ancak bu kayıpların çoğu yayın sırasında geri çekildi.

Wolverine World Wide’ın 2024 yılı gelir beklentisi 1,68 milyar ila 1,73 milyar dolar olarak belirlendi ve bu rakam şirketin iş modelindeki son değişiklikler, özellikle de 1 Mayıs’ta açıklanan Merrell ve Saucony çocuk işletmeleri için yeni lisanslama modeli nedeniyle aşağı yönlü bir ayarlamayı yansıtıyor. Bu güncellenmiş tahmin, 2023 yılına kıyasla sabit kur bazında yaklaşık %15,7 ila %13,2’lik bir düşüşü temsil ediyor ve 1,72 milyar dolarlık konsensüs tahmininin gerisinde kalıyor.

Şirketin tüm yıl için kazanç beklentisi hisse başına 0,65 ila 0,85 dolar aralığında olup, orta nokta olan 0,75 dolar analist beklentileriyle uyumludur. Bu tahmin, döviz kurundaki dalgalanmalardan kaynaklanan yaklaşık 0,10 dolarlık olumsuz etkiyi de içeriyor.

Wolverine Worldwide Başkanı ve CEO’su Chris Hufnagel çeyrek performansıyla ilgili olarak şunları söyledi: “İlk çeyrekte beklenenden daha iyi gelir ve kazanç elde ettik ve bu çeyrekteki rekor brüt kar marjı da dahil olmak üzere stratejimizin ve uygulamamızın erken doğrulaması olarak kanıt noktalarının ortaya çıktığını görmeye başlıyoruz.” Ayrıca doğrudan tüketiciye satış işindeki hızlanmanın ve toptan satış operasyonlarındaki iyileşme eğilimlerinin de altını çizdi.

Şirketin brüt kar marjı, tedarik zinciri maliyetlerinin düşmesi, kullanım ömrü dolmuş envanter satışlarının azalması ve dağıtım kanalı dağılımının elverişli olması sayesinde bir önceki yıla göre 650 baz puanlık bir artışla %45,9’a yükseldi. Çeyrek sonundaki envanter, şirketin bilançosunu güçlendirme çabalarını yansıtacak şekilde bir önceki yıla kıyasla yaklaşık %51,2 oranında azalmıştır.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu