Haber

Yargıtay Fahri Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu için Kocatepe Camii’nde Tören Düzenlendi

Hayatını kaybeden Yargıtay Fahri Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu (84) için Ankara’daki Kocatepe Camii’nde tören düzenlendi. Törene 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, eski bakanlar ve milletvekilleri de katıldı. Cenaze namazı kılınan Kanadoğlu, yarın Balıkesir’in Ayvalık ilçesindeki aile mezarlığına defnedilecek.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı iken 2003 yılında yaş haddinden emekli olan ve dün 84 yaşında Ankara’da kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Sabih Kanadoğlu için bugün Ankara Kocatepe Camii’nde tören düzenlendi. Kanadoğlu’nun cenazesine 10’uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, eski Meclis Başkanı Hikmet Çetin, eski Başbakan Yardımcısı Murat Karayalçın, eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan, Ankara Barosu Başkanı Mustafa Köroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı katıldı. Bülent Tezcan. , CHP Genel Lider Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, CHP Milletvekilleri İbrahim Kaboğlu, Mahmut Tanal, Enis Berberoğlu, Servet Ünsal ve CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, Kanadoğlu ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı. Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazının ardından Kanadoğlu’nun cenazesi alkışlarla uğurlandı.

Kanadoğlu yarın Balıkesir’in Ayvalık ilçesindeki aile mezarlığına defnedilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu