İş

Yıldırım Vehbi Keskin, Yanmar Türkiye Enerji Sistemleri İş Kolu Direktörü olarak atandı

Dünyanın lider motor üreticisi Yanmar’ın Türkiye’deki tam iştiraki olan Yanmar Turkey Makine A.Ş., stratejik atama yaptı. Yıldırım Vehbi Keskin, Yanmar Turkey Makine A.Ş.’nin Enerji Sistemleri İş Kolu Direktörü oldu.

 

Dünyanın önde gelen motor üreticisi Yanmar’ın Türkiye’deki tam iştiraki olan Yanmar Turkey Makine A.Ş., Türkiye’deki etkinliğini artıracak üst düzey atama yaptı. Yenilikçi ve geniş ürün yelpazesi ile enerji sektöründeki lider konumunu sürdüren şirket, Enerji Sistemleri İş Kolu Direktörü olarak Yıldırım Vehbi Keskin’i getirdi. Güç alanında 20 yıldan fazla deneyime ve çeşitli ülkelerden sorumlu uluslararası şirketlerde güç sistemleri işinde ve ülke yönetiminde güçlü deneyime sahip olan Keskin, Yanmar Türkiye’nin Türkiye, Merkez’deki Power EPC projelerinin geliştirilmesinden sorumlu olacak. Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika.

 

Yanmar, Güç bölümündeki konumunu güçlendiriyor

 

100 yılı aşkın bir geçmişe sahip iş makineleri, tarım makine ve ekipmanları, güç sistemleri, deniz ve endüstriyel motorlar üretiminde dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan Yanmar, elektrik sektöründeki konumunu güçlendirmeye devam ediyor. 2016 yılında İzmir’de faaliyetlerine başlayan Yanmar İrtibat Bürosu ve ardından 2017 yılında kurulan Yanmar Turkey Makine A.Ş. şirketi, Japon devi Türkiye’deki ve dünya çapındaki müşterilerine kaliteli ve güvenilir hizmet sunuyor. Beş yıldır Türkiye ve çevre ülkeler, Doğu Avrupa, Türki Cumhuriyetler, Arap ülkeleri, Kuzey Afrika gibi birçok bölgede çözümler sunan firma; Tarım makine ve ekipmanları, enerji sistemleri, anahtar teslim mühendislik hizmetleri (Power EPC), endüstriyel motorlar, iş ve endüstriyel makine kiralama platformu Makinegetir.com toplam beş farklı iş alanında hizmet vermektedir. Türkiye’de gerçekleştirdiği iş ortaklıkları ve stratejik anlaşmalar ile bölgedeki varlığını her zaman güçlendiren Yanmar Turkey Makine A.Ş., bölgenin elektrik bölümünde lider kuruluş olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Üretici kimliğine güç analiz sunucusu özelliğini de eklemeyi hedefleyen Japon Devi, anahtar teslimi Power EPC çalışmalarında karbon ayak izi azaltma stratejilerine uygun verimli ve güvenli çözümlerini son kullanıcılara sunuyor. Bu kapsamda Yanmar Türkiye Makine A.Ş. Şirketin Türkiye, Orta Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki Power EPC projelerini geliştirmek üzere Yıldırım Vehbi Keskin’i Güç Sistemleri İş Kolu Direktörü olarak atadı.

 

1998 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimine başlayan Yıldırım Vehbi Keskin, MBA yüksek lisansını 2006 yılında Gebze Teknik Üniversitesi’nde tamamladı. Satış sonrası hizmetler, ürün satışı ve güç sistemleri ülke yönetimi rollerinde yer aldığı Borusan’daki kariyeri. 2019 yılında dahil olduğu enerji kiralama sektörünün önde gelen şirketlerinden Aggreko’da ülke müdürü olarak görev alan Keskin, burada iki yıl geçirdikten sonra KJ Jeneratör’ün Genel Müdür Yardımcılığına atandı. Tecrübeli isim, yurt içi ve yurt dışında çeşitli ülkelerdeki çok uluslu şirketlerde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. Şimdi, elektrik sektöründe 20 yılı aşkın tecrübesiyle Keskin, Yanmar Turkey Makine A.Ş. Güç Sistemleri İş Kolu Müdürü olarak görev alacaktır.

 

Yanmar Türkiye Güç Sistemleri İş Kolu Yöneticisi Yıldırım Vehbi Keskin:“Yanmar’ın global iştirakleri arasında tek başına Power EPC çözümlerinden sorumlu olan Yanmar Turkey Makine A.Ş. olarak global pazarda Power EPC projelerine talip oluyoruz. Bu kapsamda Yanmar, anahtar teslimi Power EPC işleri, karbon ayak izi azaltma stratejileri doğrultusunda, Türkiye, Orta Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da Power EPC projelerimizi geliştirmeye devam ediyoruz.Yanmar’ın enerji sistemlerindeki yeni yapılanması ile özellikle doğal gaz, biyogaz, çöp gazı, petrol gazı (Apg) Gaz yakıtlı kojenerasyon/trijenerasyon santralleri ve yenilenebilir enerji santralleri ile ilgili hedef pazarlardaki faaliyetlerimizi artırmayı planlıyoruz.Yanmar Türkiye olarak, Yanmar’ın 100’den fazla nesilden nesile aktarılan Sürdürülebilir Gelecek ideolojisine bağlı kalıyoruz. geleceğe daha uygun bir dünya için çalışıyoruz.Çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu