Teknoloji

Z Fold 5 ve Z Flip 5’e One UI 6.1 Güncellemesi Getiriliyor

Samsung şirketinin yapay zeka destekli büyük One UI 6.1 güncellemesi, geçen yılın amiral gemisi telefonlarına çok yakında geleceği belirtiliyor. Şirket, Ocak ayında Galaxy S24, S24+ ve S24 Ultra ile sunulan tüm yapay zeka özelliklerinin Galaxy S23, S23+, S23 Ultra, S23 FE, Z Flip 5 ve Z Fold 5’e de geleceğini daha önce açıklanmıştı.

Bu yapılan güncellemenin 28 Mart tarihinde yani önümüzdeki perşembe günü yayınlanması düşünülüyor. Dağıtımı ise aynı gün dünya çapında başlamayabilir, ancak yukarıda bahsedilen aletlerin sahipleri tarafından alınan bildirimlerin de gösterdiği gibi, en azından birkaç bölgede gerçekleşecek gibi görünmekte.

Samsung markasının Güney Kore ofisi geçtiğimiz hafta 28 Mart tarihine işaret ediyor. Tarih hakkında bir doğrulama da şirketin Çin ofisinden gelmiş oldu. Firmanın topluluk forumlarında da 28 Mart tarihi yeniden zikredilirken, S23 FE’nin de ilk güncelleme dalgasının parçalarından biri olacağı söylendi. Samsung firması şimdiye kadar FE modellerini biraz daha geç güncellemeyi tercih etmekteydi.

Galaxy AI Nisan Ayında Tüm Uyumlu Modellere Ulaşabilir

Güncellemelerin dağıtımlarının işleyişi göz önüne alındığında One UI 6.1’in dünya genelindeki tüm uyumlu modellere ulaştırılması Nisan ayını bulabileceği kaydediliyor. Fakat sürecin bu hafta içinde başlayacağı artık kesin görünmekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu