Haber

Çin, çevre kirliliğine karşı suçlarla mücadele için yeni yasal yorum geliştiriyor

PEKİN, 10 Ağustos (Xinhua) — Çin’in Yüksek Halk Mahkemesi ve Yüksek Halk Savcılığı, kirlilikle ilgili suçlarla şevk için bir temel olarak yeni bir jenerik yorum geliştirdi.

Hükümet tarafından korunan özel yaban hayatına ve bitkilere veya özel olarak korunan türlerin yaşam alanlarına ciddi zarar veren radyoaktif atık, zehirli atık ve bulaşıcı hastalık patojenleri içeren atıkları boşaltan veya bertaraf eden kişiler en az 7 yıl hapis cezasına çarptırılacak. Çarşamba günü yayınlanan genel yorum. .

Anılan görüşte, çevresel etki değerlendirmelerine ilişkin geçersiz delil üretimi, sera gazı emisyonlarının izlenmesi ve çevrenin korunmasına ilişkin diğer verileri içeren suçların cezalandırılmasına ilişkin kriterler de ana limitleriyle birlikte belirlendi.

15 Ağustos’ta yürürlüğe girmesi beklenen yasal yorum, Çin’in üst düzey yargı kurumlarının 1997 tarihli Ceza Kanunu’nun yürürlüğe girmesinden bu yana kirlilikle ilgili suçlar için yaptığı dördüncü yorum olma özelliğini taşıyor.

samandaghaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu