Ekonomi

CME Group, Ekim ayı ortalama günlük hacminin 25,2 milyon sözleşmeyle rekor kırdığını bildirdi

Chicago Mercantile Exchange Inc. Büyük bir türev piyasası olan CME Group, Ekim 2023 için 25,2 milyon sözleşmelik rekor kıran ortalama günlük hacim (ADV) bildirdi; bu, 2022’nin aynı dönemine kıyasla %11’lik bir artışa işaret ediyor. Faiz Oranı ADV, Hisse Senedi Endeksi ADV ve Opsiyon ADV’nin önemli katkılarıyla çeşitli varlık sınıfları.

Şirketin Ekim Faiz Oranı ADV’si 11,8 milyon sözleşmeyle rekor seviyeye ulaşırken, Hisse Senedi Endeksi ADV’si 8,0 milyon ve Option ADV’si 5,6 milyon sözleşmeyle rekor Ekim sayısına ulaştı. Diğer önemli katkı sağlayanlar arasında 2,3 milyon sözleşmeyle Power ADV, 1,5 milyon sözleşmeyle Tarım ADV, 935.000 sözleşmeyle Döviz ADV ve 605.000 sözleşmeyle Metal ADV yer aldı.

Bir önceki yıla göre Faiz Oranı ADV’si %21 oranında artarken, SOFR vadeli işlem ADV’si %61 gibi yüksek bir oranda artarak 3,2 milyon sözleşmeye ulaştı. Ayrıca SOFR opsiyon ADV’si %59 artışla 1,4 milyon sözleşmeye ulaştı. Mikro Works ADV, Rekor Alüminyum vadeli işlemler ADV, Rekor E-mini S&P 500seçenekler, Doğal gazvadeli işlemler ADV, WTI Ham petrolOpsiyonlar ve Record Soya Küspesi vadeli işlemleri gibi diğer ürünler de önemli artışlar bildirdi.

Ek büyüme Canlı Sığır vadeli işlemleri ADV, AltınADV, Uluslararası ADV, Mikro E-mini Hisse Senedi Endeksi vadeli işlemleri ve opsiyonları, Mikro WTI Ham Petrol vadeli işlemleri ve 5 Yıllık ABD Hazine Bonosu vadeli işlemlerinden seçenekler geldi.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu