Haber

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Bosna Hersek İslam Birliği Başkanı ile görüştü

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Bosna Hersek İslam Birliği Lideri Hüseyin Efendi Kavazoviç ile Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da bir araya geldi.

Bosna Hersek İslam Birliği Binasında gerçekleştirilen toplantıda İsrail-Filistin çatışması ve Türkiye ile Bosna Hersek’in ikili çıkarları ele alındı. Kurtulmuş toplantıda, Türkiye olarak Balkanlarda güven ve istikrarın sağlanmasını önemli bir sorun olarak gördüklerini ifade etti. Bosna Hersek halkının hak ve hukuklarının korunması ve Bosna Hersek’in farklı varlıklarıyla toprak bütünlüğünün sağlanmasının önemine vurgu yapan Kurtulmuş, Türkiye olarak bu bütünlüğü bozacak hiçbir girişimi doğru bulmayacaklarının altını çizdi. meşru.

BOSNA HERSEK’İN İLK CUMHURBAŞKANI ALİYA İZZETBEGOVİÇ’İN TÜRBESİ ZİYARETİ

Kurtulmuş, Bosna Hersek’in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç’in Saraybosna’daki mezarını ziyaret etti. Kurtulmuş, Kovaçi Şehitliği’ndeki Meçhul Asker Anıtı ve Aliya İzzetbegoviç’in mezarına çiçek bırakıp dua etti.

mazgirthaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu