Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 14 Mayıs seçim sonuçlarına ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerinde diktatörlük iddialarının safsatadan ibaret olduğunu ortaya koyduklarını belirterek, “Dergi kapaklarının ayarlanamayacağını milletimize gösterdik. Türk milletinin iradesinin zincirlenemeyeceğini gösterdik. .” ifadeleri kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimi ve 28’inci Milletvekili Seçimi sonuçlarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Ülkede yaşanan seçim sürecinin sayısız gerçeğin anlaşılmasına vesile olduğunu ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:

“14 Mayıs’ta sandıkta sadece Türk demokrasisinin gücünü görmekle kalmadık, ‘algı balonlarının’ söndüğüne de tanık olduk. Peki neydi bunlar? Türkiye’ye yönelik ‘diktatörlük’ iftiralarıydı. ilgili uluslararası basında yürütülen sinsi manevi operasyonlar. Muhalefet tarafından tekrarlanan saçmalık ve saçmalıktı. CHP Genel Başkanı ve şirketinin körüklediği kaygı siyasetiydi.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs gecesi sandıkta ortaya çıkan iradeyle, şunları söyledi:

“Diktatörlük iddialarının saçmalıktan ibaret olduğunu gösterdik. Milletimizin dergi kapaklarıyla yönetilemeyeceğini gösterdik. Türk milletinin iradesinin zincirlenemeyeceğini gösterdik. Millet siyasetiyle seçim kazanılamayacağını gösterdik. böbürlenme, iftira ve kaygı Nefret söylemiyle milletin kalbine girilemeyeceğini, Bölücülerle, FETÖ’cülerle siyasi başarı uğruna yürümenin mümkün olmadığını gösterdik. Dünya demokrasimizin son 21 yılda ulaştığı olgunluk düzeyine ve milletimizin öngörüsüne hangi partiye oy verirse versin 85 milyon insanla birlikte bunu başardık.İnşallah 28 Mayıs’tan sonra ülkemizin tüm bu başarıları Hep birlikte çok daha ilerilere taşıyacağız” dedi.

yesilova-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu