Haber

Eşini öldürmeye çalıştığı iddiasıyla yargılanan Can Atay beraat etti

Eşi Polen Atay’ı öldürmeye teşebbüs ettiği gerekçesiyle 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan iş adamı Can Atay, toplanan deliller kapsamında ispat edilemediği gerekçesiyle beraat etti. suçun sanık tarafından işlendiğine dair belgeler.

Mimar mezunu Polen Atay, 2019 yılında evlendiği iş adamı Can Atay’ın kendisini dövdüğünü ve öldürmeye teşebbüs ettiğini iddia etti; Savcılığa suç duyurusunda bulundu. Can Atay hakkında “eşini basit yaralama” suçundan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

ANKA’nın haberine göre, 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasına sanık Can Atay, tarafların avukatları ve Aile Bakanlığı avukatı katıldı.

CAN ATAY BERAATİNİ İSTEDİ

Duruşmada esasa ilişkin mütalaasını sunan savcı, bilirkişi raporuyla birlikte değerlendirildiğinde, Polen Atay’ın çelişkili ifadeleri dışında sanığa ceza verecek bir delil bulunmadığı gerekçesiyle Atay’ın beraatini talep etti. tıbbi raporlar, keşif raporu ve diğer kanıtlar.

Can Atay son sözlerinde, “Eşim kendini asmaya kalkıştı. Güvenlik görevlilerinin ve benim çabalarımızla hayata döndü. Bu durum evliliğimiz boyunca ve sonrasında da devam etti. Ben beraat etmek istiyorum. “

Mahkeme heyeti, kusurun sanık tarafından işlendiğinin toplanan delil ve belgeler kapsamında ispatlanamadığı gerekçesiyle sanık Can Atay’ın beraatına karar verdi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu