Haber

Geleceğin şampiyonları Bursa Osmangazi’de yetişiyor

BURSA (İGFA) – Osmangazi Belediyesi, 75 tesisinde spora ve sporculara takviye vermeye devam ediyor. Osmangazi Belediyesi bugüne kadar 34 branşta 208 milli sporcu kazandırdı.

4.759 lisanslı sporcusu bulunan Osmangazi Belediyesi, bugüne kadar 1 Olimpiyat, 3 Dünya, 76 Avrupa, 73 Balkan ve 570 Türkiye şampiyonu yetiştirmiş ve birbirinden değerli başarılara imza atarak bünyesinden şampiyon sporcular çıkarmıştır. Judo ve tekvando kurslarına katılan 92 minik öğrenci kurs sonunda katılım sertifikalarını aldı. Minik öğrenciler sertifikalarını Osmangazi Belediyesi Başkan Yardımcısı Bülent Hamdi Cingil’in elinden aldı.

Sertifika alan öğrencileri tebrik eden Cingil, “Bursa’nın en büyük, Türkiye’nin 5. büyük ilçe belediyesi olan Osmangazi Belediyemiz 56 ilden büyük olup, belediyecilik hizmetlerinin teknik ve hizmet yönünden üzerine düşen görevleri yerine getirmektedir. Bu hizmetleri halka ulaştırırken aziz gençlerimizi de unutmamaktadır. Yaz ve kış aylarında gençlerimize yönelik eğitici spor kursları düzenlemektedir. 10 bine yakın gencimiz 4 etapta yüzme sporuyla tanışırken, bugün ilk dönemini tamamladığımız judo ve tekvando kursumuzu başarıyla tamamlayan 92 öğrencimize sertifikalarını veriyoruz. Bu kurslar 3 devreden oluşacak ve yaklaşık 300 gencimizin judo ve tekvando eğitimi almasını sağlayacağız.

Judo ve tekvando kurslarında birinci dönem bitiyor, ikinci dönem 24 Temmuz 11 Ağustos ortası, 3 devre ise 14 Ağustos – 1 Eylül arasında yapılacak.

haber-kozlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu