Haber

İmamoğlu, Diyarbakır halkına mesaj gönderdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu CHP Diyarbakır Milletvekili Adayı Sezgin Tanrıkulu, Diyarbakırlılara mesaj iletti. İmamoğlu, “Milletin iradesini hiçe sayarak kayyum atamasını normalleştiren zihniyete, herkesi terörist ve suçlu ilan etme siyasetine asla izin vermeyeceğiz.”

CHP Diyarbakır Milletvekili Adayı Sezgin Tanrıkulu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Diyarbakır halkına seslendiği videoyu sosyal medya hesabından paylaştı: “Cumhurbaşkan Yardımcımız Sayın Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu, 13’üncü Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Diyarbakır 1.’si Diyarbakırlı hemşehrilerime aday olarak katıldığım milletvekili seçimlerine destek olmaları için özel mesaj.”

Videoda İmamoğlu şunları söyledi:

“Bu oy Kendini vatandaşın hizmetkarı olarak gören yöneticiler ile vatandaşa hükmetmek isteyen yöneticilerin ortasında olacaktır. Bu seçim farklılıklarımızı zenginliğimiz sananlar ile hepimizi tek bir kalıba sokmak isteyenlerin tercihi olacak. Sözüm size, bu kez barış ve kardeşlik içinde yaşamak isteyenler kazanacak.

Bu ülkede kazanmak için her şeyi yapabileceğini sanan insanlar var. Bunu yeterince iyi biliyorsun. Kaybedeceklerini görünce yine her türlü hukuksuz yola başvururlar. Diyarbakır da dahil olmak üzere çeşitli illerde yürütülen soruşturmalarda geçtiğimiz hafta seçime gidildiğini hepimiz biliyoruz. Kaybedeceklerini gördüler, gerekli, gereksiz, haklı, haksız demeden operasyonlara başladılar. Herkesi terörist ve haksız ilan ederek, millet iradesini hiçe sayarak kayyum atamasını normalleştiren zihniyetlere siyaset yapılmasına asla izin vermeyeceğiz. Oy ve sandık güvenliğinin ne kadar değerli olduğunu hepimiz biliyoruz. Köylerimizde, kasabalarımızda, şehirlerimizde Türk gönüllülerine üye olacağız ve oylarımıza sahip çıkacağız.”

Diyarbakırlılara seslenen İmamoğlu, “15 Mayıs sabahı yeni ve keyifli bir ülkeye uyanmak, bir nebze de olsa kurtulmak için nitelikli, yetenekli ve analiz üretecek olan Millet İttifakı ekiplerine oylarınızı istiyoruz. 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermenizi istiyoruz.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu