Haber

İSTANBUL HAVALİMANI’NDA 2 GÜNDE 3 BİNDEN FAZLA OY VERİLDİ

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tipte olmasının ardından yabancı seçmen kütüğünde kayıtlı vatandaşlar İstanbul Havalimanı’nda oy kullanmaya devam ediyor. İki gün süren oy verme sürecinde 3 bini aşkın seçmen oy kullandı.

İkinci Cumhurbaşkanlığı seçimi için yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları 20 Mayıs Cumartesi günü saat 08.00 itibariyle havalimanlarında oy kullanmaya başladı. İki gün içinde pasaport ve kimliklerini gösteren 3 bini aşkın seçmen oy kullandı. Yurt dışında yaşayan seçmenler, 28 Mayıs Pazar günü saat 17.00’ye kadar başta İstanbul Havalimanı olmak üzere gümrük kapılarında oy kullanabilecek. Dış temsilciliklerde oy kullanma işlemi 24 Mayıs Çarşamba günü tamamlanacak. Kullanılan oylar tarafından İstanbul Havalimanı’na getirilecek. Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçakları, diplomatik kuryeler eşliğinde. Oylar 7 kapısı kilitli olan odada saklanacaktır. Burada toplanan oylar daha sonra karayoluyla Ankara’ya gönderilecek. Öte yandan Yüksek Seçim Kurulu’ndan yapılan açıklamaya göre, 3 milyon 423 bin 759 kayıtlı yabancı seçmen sınır kapılarında ve yabancı temsilciliklerde oy kullanabilecek. İstanbul Havalimanı’nda ilk tip Cumhurbaşkanlığı seçiminde 18 binden fazla seçmen oy kullandı.

haber-hacibektas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu