Haber

İzmit’te okullar arası çöp toplama yarışması başlıyor

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli İzmit Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, ‘geri dönüştürülebilir atık’ gerçeğini toplumun her kesimine yaymak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda her yıl düzenli olarak düzenlenen Okul Ortası Atık Toplama Yarışı bu yıl için de resmi olarak başladı. 5 Mayıs 2023 tarihine kadar toplanacak atıklar, İzmit Belediyesi Atık Toplama Yarışması’na dahil edilecek.

Yarışma sonunda 5 Mayıs’a kadar en çok ambalaj atığı, atık pil, dokuma atığı ve elektronik atığı toplayan okullar ödüllendirilecek. 4 farklı kategoride ilk 3’e giren okulun ödüllendirileceği tören 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde yapılacak. Bu yarış ile ambalaj atıkları, tekstil atıkları, elektronik atıklar ve atık pillerin düzenli olarak toplanıp geri dönüştürülmesinin yanı sıra öğrencilere çevre bilincinin aşılanması, daha temiz ve yaşanabilir bir çevre oluşturulması amaçlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu